Валенса назвав матеріали проти нього "добре сфальшованими"

За словами Леха Валенси, документи щодо його співпраці зі спецслужбами є фальшивкою. Зокрема, в матеріалах наведено прізвища, які він вперше чує.чує

Екс-президент Польщі та колишній лідер профспілкового руху «Солідарність» Лех Валенса назвав «фальшивкою» матеріали про його співпрацю зі спецслужбами, оприлюднені минулого тижня. «Судячи з того, що я бачу на паперах, вони добре сфальшували»,— заявив Валенса у неділю, 28 лютого, в Гданську, цитує агентство dpa.

За словами Валенси, поки він бачив документи лише на знімках в інтернеті. «Я думав, що вони мені надішлють їх хоча б із ввічливості»,— зазначив екс-президент Польщі. Він додав, що в матеріалах наведено прізвища, які він уперше чує. Валенса також подякував за підтримку, яку йому вчора висловивли учасники антиурядової демонстрації у Варшаві.

Нові підозри щодо Валенси

18 лютого глава Інституту національної пам’яті Польщі (ІНП) Лукаш Камінський заявив, що нещодавно знайдені документи свідчать, що Валенса був платним інформатором спецслужб комуністичної Польщі у 1970-76 роках.

За словами керівника ІНП, документи, які були вилучені під час обшуку в будинку останнього міністра внутрішніх справ соціалістичної Польщі генерала Чеслава Кіщака, включають і зобовʼязання надавати інформацію, підписане кодовим ім’ям Валенси — Bolek. Серед документів є також звіти і чеки на отримання грошей, підписані Валенсою.

Нагадаємо, Валенса раніше визнав, що підписав зобовʼязання бути інформатором, але він наполягає на тому, що ніколи ним так і не став. У 2000 році спеціальний суд не виявив жодних доказів співпраці Валенси зі спецслужбами.

Поділитись

Досвід Польщі після історичних виборів чверть століття тому можу бути корисним і Україні

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1CEYS

Досвід Польщі після історичних виборів чверть століття тому можу бути корисним і Україні

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!