У Швейцарії відбувається референдум щодо депортації злочинців-іноземців

Уряд країни попередив громадян, що ініціатива Швейцарської народної партії послабить демократичну систему та погіршить відносини країни з Європейським Союзом.

У Швейцарії відбувається голосування на референдумі щодо жорсткіших правил видворення із країни іноземців, які вчинили злочини.

Ініціатором референдуму виступила правопопулістська Швейцарська народна партія (ШНП). Вона підготувала великий список серйозних і дрібних злочинів, зокрема неправдиве свідчення та зберігання наркотиків, за скоєння яких іноземців зможуть автоматично — без окремого розгляду — видворяти із країни. Судді втрутитися у цей процес не зможуть.

Уряд країни, а також інтелектуали та правники попередили, що голосування за ініціативу ШНП послабить демократичну систему, оскільки вона має на меті ослаблення судової гілки влади, а також обходить законодавчий процес, який триває у парламенті стосовно подібного законопроекту. Депортація за дрібні злочини також суперечить договору про свободу пересування між Швейцарією та Європейським Союзом, що може стати причиною подальшого погіршення двосторонніх відносин.

Результат референдуму важко передбачити. Останні опитування громадської думки свідчили про невелику перевагу противників ініціативи ШНП. Нагадаємо, що на парламентських виборах у жовтні 2015 року ця партія здобула 29,4 відсотка голосів виборців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!