Єврокомісар: Міграційна система ЄС може за 10 днів розвалитися

Дімітріс Аврамопулос закликав країни-члени ЄС утриматися від односторонніх рішень у політиці щодо біженців. Такі рішення, за його словами, можуть призвести до гуманітарної катастрофи в сусідніх країнах.

Євросоюз повинен скоротити потік мігрантів до саміту ЄС 7 березня за участю Туреччини, інакше міграційній системі блоку загрожує «повний розвал», заявив єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос у четвер, 25 лютого, за результатами зустрічі міністрів внутрішніх справ та юстиції країн ЄС. «У наступні 10 днів нам потрібні відчутні та чіткі результати»,— заявив Аврамопулос, цитує агентство AFP.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр підтвердив озвучений Аврамопулосом термін. До 7 березня кількість біженців у Греції повинна «значно» та «на тривалий час» знизитися, зазначив він. Міністр висловив сподівання, що ЄС побачить рішучі зусилля Туреччини у боротьбі з нелегальними перевізниками людей.

Дімітріс Аврамопулос наголосив також, що Грецію може охопити гуманітарна криза. Єврокомісар закликав країни-члени ЄС утриматися від односторонніх рішень на кшталт відновлення контролю на кордонах, встановлення верхньої межі прийому біженців чи запровадження власних правил прийому біженців, як це зробила Австрія. «Ми не можемо продовжувати діяти через односторонні, двосторонні чи тристоронні заходи. Перші негативні ефекти вже видно»,— сказав Аврамопулос.

Нагадаємо, Македонія останнім часом не впускає на свою територію вихідців з Афганістану. Це призвело до повернення на територію Греції тисяч біженців. Через це Греція погрожує блокувати політичні рішення ЄС на саміті 7 березня, якщо не відбудеться реального давно запланованого Єврокомісією перерозподілу біженців серед країн ЄС.

Поділитись

Перекриття балканського маршруту: Греції загрожує хаос (25.02.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1I2Vy

Перекриття балканського маршруту: Греції загрожує хаос (25.02.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!