Греція відкликала свого посла з Австрії "для консультацій"

Посольство Греції у Відні

Греція у четвер, 25 лютого, відкликала свого посла у Відні для консультацій та з метою «збереження дружніх відносин між державами та народами Греції та Австрії», повідомило міністерство закордонних справ країни.

У відносинах між двома країнами зростає напруженість через кризу біженців: Афіни критикують односторонні дії Відня зі скорочення потоку біженців «балканським маршрутом».

Привидом для загострення у відносинах між Грецією та Австрією стала конференція, яка відбулася напередодні у Відні за участі представників балканських країн і на яку не запросили Афіни. На конференції було погоджено спільні заходи для зменшення потоку біженців так званим «балканським маршрутом», зокрема, уніфікацію реєстрації біженців, заборону на вʼїзд утікачам без документів та допомогу Македонії в охороні кордону з Грецією.

Як зазначається у заяві зовнішньополітичного відомства Греції, для подолання кризи біженців були використані ініціативи, «що походять з ХІХ століття». «Односторонні ініціативи з подолання кризи біженців і порушення міжнародного права та європейських домовленостей країнами-членами ЄС може підірвати основи та процес європейського єднання»,— наголосили в грецькому МЗС, цитує агентство AFP.

У МЗС Австрії з сарказмом відреагували на рішення Афін, зазначивши, що для уряду Греції — це «можливість» отримати інформацію про «виклики, з якими стикаються країни, в які прямують біженці, як-от Австрія».

Нагадаємо, Македонія останнім часом не впускає на свою територію вихідців з Афганістану. Це призвело до повернення на територію Греції тисяч біженців. Напередодні премʼєр-міністр Греції Алексіс Ципрас пригрозив блокуванням рішень ЄС у разі, якщо план з перерозподілу біженців не буде негайно втілено в життя.

DW.COM

Глава МЗС Люксембургу застерігає від анархії в політиці щодо біженців

Австрія та країни Балкан спільно стримуватимуть потік біженців

Австрія та країни Балкан домовилися про заходи задля скорочення потоку біженців так званим «балканським маршрутом». (24.02.2016)

Рішення Македонії зупинило тисячі біженців на кордоні з Грецією

Македонія закрила кордон для мігрантів з Афганістану, через що на кордоні з Грецією почав утворюватися багатотисячний «затор» з біженців. У Афінах заявили, що рішення Скопʼє суперечить домовленостям Євросоюзу. (22.02.2016)

Поділитись

Перекриття балканського маршруту: Греції загрожує хаос (25.02.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1I2Vy

Перекриття балканського маршруту: Греції загрожує хаос (25.02.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!