Мінекології планує створити заповідник у Чорнобильській зоні

Міністерство екології та природних ресурсів звернулось до Адміністрації президента з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник загальною площею 227 тис. га.

Про це на засіданні парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 23 лютого повідомила виконувачка обов`язків голови Мінекології Ганна Вронська.

«У зв`язку з відзначенням 30-х роковин Чорнобильської трагедії цього року ми вживаємо всіх заходів, щоб якомога швидше був підписаний указ президента про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня. Підготовчу роботу вже проведено, очікуємо кроків від Адміністрації президента»,— сказала Вронська.

Також Вронська повідомила, що в планах міністерства — збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня.

«За умовами Угоди про асоціацію з Євросоюзом ми повинні збільшити загальну площу територій заповідного фонду приблизно до 15% (території країни – ред.). Ми розраховуємо, що наступного року вийдемо щонайменше на 8%»,— сказала в. о. міністра екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, навесні 2015 року голова Мінекології Ігор Шевченко заявляв, що міністерство планує скоротити територію Чорнобильської зони відчуження з 30 до 10 кілометрів навколо зупиненої атомної станції.

Зона відчуження Чорнобильської АЕС, яку називають також Чорнобильська зона відчуження, а в 1986-1987 рр. називалася 30-кілометровою зоною — забороненою для вільного доступу територією, що зазнала інтенсивного забруднення радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зараз площа зони відчуження становить близько 260 тис. га.

Чорнобильська зона охоплювала північ Іванківського району Київської області, де розташовані сама електростанція, міста Чорнобиль та Прип`ять, та північ Поліського району Київської області.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!