Саакашвілі вважає, що дострокові парламентські вибори - єдиний вихід із політичної кризи

Голова Одеської обласної державної адміністрації, керівник руху «Рух за очищення» Міхеїл Саакашвілі заявив, що єдиним виходом із політичної кризи в Україні є дострокові парламентські вибори.

«Вихід один – дострокові вибори в Раду… Лише повне оновлення політичного класу в Україні»,— сказав Саакашвілі під час Антикорупційного форуму у Чернівцях у понеділок, 22 лютого.

Він заявив, що «в Україні стався переворот, реванш, контрреволюція вже сталася, влада піддалася олігархам».

«Зараз настає момент істини всіх політичних сил, які готові брати відповідальність перед народом… Олігархічна контрреволюція розраховує на те, що ми всі опустимо руки… Але вони глибоко помиляються… Вони… оголосили незалежність від народу. Значить, пора народу оголосити незалежність від Ради, парламенту. Народні обранці, які у вирішальний для країни момент, повернулися спиною до народу, які один за одним — і ми всі це бачимо — покинули зал засідань, щоб уникнути відповідальності, не можуть претендувати на те, що вони представляють народ і наше суспільство… „,— сказав Саакашвілі.

Він також висловився за кардинальні зміни в уряді України.

“Питання зміни уряду — це питання національної безпеки»,— сказав політик.

Він висловив свою незгоду з думкою західних консультантів, що вибори не на часі. «Треба це швидко зробити, треба поміняти політичну еліту, яка вже 25 років перебуває біля годівниці»,— сказав Саакашвілі, наголосивши, що «це екзистенційне питання для України».

Як повідомлялося, в інтервʼю грузинському телеканалу 21 лютого Саакашвілі заявив, що не має наміру створювати в Україні політичну партію, оскільки партії в Україні асоціюються з олігархами, і у народу до них негативне ставлення. Однак, за словами Саакашвілі, команда, яку він очолить, візьме участь у парламентських виборах.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада, вислухавши звіт премʼєр-міністра Арсенія Яценюка про роботу уряду за 2015 рік, відхилила його, визнавши цю роботу незадовільною, але під час голосування про недовіру уряду набралося лише 194 голоси за мінімально необхідних 226. Нове голосування щодо цього питання можливе тільки на наступній сесії, яка розпочнеться у вересні.

17 лютого фракція «Батьківщина» заявила про вихід з коаліції. У вересні 2015 року коаліцію полишила Радикальна партія.

Без представників «Самопомочі», тимошенківців і «радикалів» у коаліції «Європейська Україна» залишиться 217 депутатів при мінімально необхідних 226 членів для формування більшості.

19 лютого перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що в складі парламентської коаліції перебуває понад 226 депутатів, і вона існує.

Перший заступник глави регламентного комітету Верховної Ради Павло Пинзеник повідомив, що юридично фракція «Радикальної партії» досі перебуває в складі парламентської коаліції.

Премʼєр-міністр заявляє, що необхідні переформатування коаліції та зміни в коаліційну угоду. Також Яценюк веде переговори про долю коаліції з лідером «радикалів» Олегом Ляшком.

Лідер фракції БПП «Солідарність» Юрій Луценко вимагає, аби Яценюк запропонував новий уряд або пішов.

Багато політиків і експертів говорять про неминучість дочасних виборів парламенту.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!