Рішення Македонії зупинило тисячі біженців на кордоні з Грецією

Біженці у порту Пірея, Греція

На кордоні Греції та Македонії у понеділок, 22 лютого, зранку зібралося більше чотирьох тисяч мігрантів та біженців. Вони прибули трьома поромами та прагнуть пройти через північ Греції до Центральної Європи, повідомляє агенція dpa. Наразі вони чекають нагоди продовжити подорож у грецькому портовому місті Пірей.

Македонія закрила кордон для мігрантів з Афганістану, через що на кордоні з Грецією почав утворюватися багатотисячний «затор» з біженців. У Афінах заявили, що рішення Скопʼє суперечить домовленостям Євросоюзу.

Влада в Скопʼє у неділю, 21 лютого, вирішила закрити кордон для афганських мігрантів, зберігши можливість проходу для біженців з Сирії та Іраку. Через невизначеність подальшого маршруту кілька тисяч осіб зупинилися в очікуванні біля пункту пропуску. Перший заступник міністра внутрішніх справ Греції з питань міграції Іоанніс Музалас заявив, що політика Македонії «суперечить домовленостям нещодавнього саміту ЄС».

Брюссель минулого четверга вирішив залишити відкритим балканський шлях для біженців з Сирії, Іраку та Афганістану до нової конференції щодо міграції на початку березня. Сербія у неділю також закрила кордони для біженців. Австрія, у свою чергу, з 19 лютого обмежила кількість шукачів притулку, які можуть вʼїхати в країну упродовж дня. Про запровадження аналогічних заходів заявила і Словенія.

Дивитись відео01:42

Поділитись

Brexit і біженці — головні проблеми саміту ЄС (19.02.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HysB

Brexit і біженці — головні проблеми саміту ЄС (19.02.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!