Валенса про співпрацю зі спецслужбами: Я припустився помилки

Лауреат Нобелівської премії миру й засновник профспілки «Солідарність» Лех Валенса визнав, що зробив помилку. Про це він написав у пʼятницю, 19 лютого, на своєму мікроблозі в соціальній мережі Twitter. «Я не співпрацював зі службою безпеки, не брав грошей, але я припустився помилки»,— повідомив він. За словами колишнього президента Польщі, він дав слово не повідомляти про це. «Чоловік, той що вчинив це, який і може пролити світло на правду, досі живе і я маю рахуватися із цим»,— зазначив Валенса.

Засновник Солідарності Лех Валенса працював під кодовим ім’ям Bolek, стверджують в ІНПЛех Валенса, коментуючи інформацію про співпрацю з комуністичною спецслужбою, визнав, що зробив помилку. Однак колишній президент Польщі запевняє, що не отримував гроші від спецслужб.

Напередодні глава Інституту національної памʼяті Польщі (ІНП) Лукаш Камінський заявив: знайдені нещодавно документи свідчать, що колишній президент Польщі і засновник профспілки «Солідарність» Лех Валенса був платним інформатором спецслужб комуністичної Польщі у 1970-76 роках з кодовим імʼям Bolek.

За словами глави ІНП, документи, які були вилучені під час обшуку у будинку останнього комуністичного міністра внутрішніх справ генерала Чеслава Кіщака, включають і зобовʼязання надавати інформацію, підписане кодовим імʼям Валенси — Bolek. Серед документів є також звіти і чеки на отримання грошей, підписані Валенсою.

Лех Валенса раніше визнав, що підписав зобовʼязання бути інформатором, але він наполягає на тому, що ніколи ним так і не став. У 2000 році спеціальний суд не виявив жодних доказів співпраці Валенси зі спецслужбами.

Поділитись

Польща: як вступ до ЄС змінив країну? (21.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Hlre

Польща: як вступ до ЄС змінив країну? (21.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!