Валенсу знову підозрюють у співпраці зі спецслужбами

Засновник Солідарності Лех Валенса працював під кодовим ім’ям Bolek, стверджують в ІНП

Нещодавно знайдені документи свідчать, що колишній президент Польщі і засновник профспілки «Солідарність» Лех Валенса був платним інформатором спецслужб комуністичної Польщі у 1970-76 роках з кодовим ім’ям Bolek. Про це у четвер, 18 лютого, заявив глава Інституту національної пам’яті Польщі (ІНП) Лукаш Камінський.

За інформацією Інституту національної пам’яті Польщі, Лех Валенса був платним інформатором спецслужб комуністичної епохи. Засновник «Солідарності» відкидає звинувачення.

За словами глави ІНП, документи, які були вилучені під час обшуку у будинку останнього комуністичного міністра внутрішніх справ генерала Чеслава Кіщака, включають і зобовʼязання надавати інформацію, підписане кодовим ім’ям Валенси — Bolek. Серед документів є також звіти і чеки на отримання грошей, підписані Валенсою.

Як повідомляє агентство AP, лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса раніше визнав, що підписав зобовʼязання бути інформатором, але він наполягає на тому, що ніколи ним так і не став. У 2000 році спеціальний суд не виявив жодних доказів співпраці Валенси зі спецслужбами.

Валенса, у свою чергу, завжди заявляв, що подібні звинувачення є абсурдними. «Ви не можете змінити факти вашою брехнею, звинуваченнями і підробками»,— цитує слова Валенси агентство AFP. Валенса знову планує звертатися до суду з вимогою спростувати заяви про його роботу на спецслужби.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!