Від грипу померли вже 313 людей

В Україні з початку епідемічного сезону від грипу померли 313 чоловік, у тому числі п’ятеро дітей віком до 17 років.

Як повідомили сьогодні, 18 лютого, у пре-службі Міністерства охорони здоров’я, найбільша кількість летальних випадків зафіксована в Одеській області – 40, у Києві – 37, у Черкаській області – 22, в Донецькій – 24, у Львівській – 18.

З початку епідемічного сезону (28 вересня 2015 року) в Україні зареєстровано 3,8 млн хворих на грип та ГРВІ, перехворіло 9,6% населення.

Найвищий показник захворюваності відмічається серед населення Київської області та Києва, де перехворіло відповідно 16,9% та 13,5%. Найменша захворюваність реєструється у Закарпатській (6,4%) та Харківській (4%) областях.

На 17 лютого в окремих регіонах введено обмежувальні протиепідемічні заходи або припинено навчання у 100 та відновлено заняття у 11 тис. 129 дитячих навчальних, загальноосвітніх та позашкільних закладах.

Нагадаємо, більшість загиблих померли від вірусу Н1N1 (каліфорнійський, або свинячий грип).

Симптоми H1N1

Симптоми грипу H1N1 в більшості випадків схожі з симптомами сезонного грипу, це — лихоманка (підвищення температури), кашель, біль у горлі, нежить, біль у мʼязах, тахікардія, головний біль, озноб і слабкість. В окремих випадках симптомами також є нудота, блювота або діарея. Температура найчастіше вище, ніж у разі ГРВІ та інших простудних захворювань, які не викликані вірусом грипу. У рідкісних випадках у хворих на грип H1N1 спостерігаються симптоми респіраторного захворювання без підвищення температури.

Є також небезпечні симптоми, коли треба негайно звертатися до лікаря. Пацієнту слід негайно звернутися по медичну допомогу, якщо на тлі захворювання на грип чи ГРВІ у нього зʼявляється задишка або утруднене дихання, посиніння губ, нудота або блювота, ознаки зневоднення, судоми, сплутаність свідомості, а також якщо температура дуже висока і не знижується після прийому жарознижувальних засобів, або залишається підвищеною довше ніж 4-5 днів.

Батьки хворих грипом дітей також повинні негайно звернутися по медичну допомогу, якщо у дитини на тлі захворювання зʼявляються такі симптоми: прискорене або утруднене дихання, посиніння або блідість шкірних покривів, відмова від пиття, утруднене сечовипускання (або відсутність бажання протягом тривалого часу), відсутність сліз під час плачу, неминаюча нудота або блювота, крайня млявість і сонливість, схожі на непритомний стан, крайня ступінь збудження, дитину неможливо заспокоїти, біль або тиск у грудях, черевній порожнині, раптове запаморочення, непритомність, сплутаність свідомості, дезорієнтація.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!