Саакашвілі закликає БПП вийти з коаліції. Лещенко каже про контрреволюцію олігархів

Губернатор Одеської області Міхеіл Саакашвілі вважає, що у країні стався олігархічний переворот. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Також як після невдач Помаранчевої революції до влади прийшов Янукович, вчора Ахметов та інші олігархи, залишивши своїми голосами уряд, знову взяли контроль над ситуацією в свої руки»,— написав губернатор.

Він закликав БПП вийти із коаліції.

«Батьківщина вийшла з коаліції, теж саме збирається зробити Самопоміч, в цій ситуації залишатися в коаліції було б важкою помилкою Блоку Петра Порошенка»,— зазначив він.

Мій заклик до членів БПП у зв'язку з олігархічним переворотомВчора відбулося те, що завжди неминуче відбувається, коли…

Опубликовано Mikheil Saakashvili 17 февраля 2016 г.

На думку губернатора, залишитися в коаліції — означатиме, що навіть ті члени фракції, які голосували за відставку уряду, в разі не виходу з коаліції, беруть повну формальну відповідальність «за вчорашній олігархічний переворот».

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада, вислухавши звіт премʼєр-міністра Арсенія Яценюка про роботу уряду за 2015 рік, відхилив його, визнавши цю роботу незадовільною, але під час голосування про недовіру уряду набралося лише 194 голоси за мінімально необхідних 226. Нове голосування щодо цього питання можливе тільки на наступній сесії, яка розпочнеться у вересні.

17 лютого фракція «Батьківщина» заявила про вихід з коаліції, а «Самопоміч» відмовилася відвідувати засідання парламенту. У вересні 2015 року коаліцію полишила «Радикальна партія».

Без тимошенківців і «радикалів» в коаліції «Європейська Україна» залишиться 243 депутата.

Лещенко: Відбувається олігархічна контрреволюція, змова

Депутат від БПП Сергій Лещенко заявляє, що Кабінет міністрів Арсенія Яценюка лишився при владі через змову представників владної та олігархічної еліт.

«На очах у всієї країни відбувається олігархічна контрреволюція. Відбувається змова»,— сказав він із трибуни Верховної Ради, коментуючи парламентські події вівторка.

«При цьому цинічними учасниками цієї змови є як представники влади, так і представники опозиції. На жаль, Блок Порошенка так само став учасником цієї змови»,— уточнив Лещенко.

«Замість того, щоб відправити уряд у відставку, ми зберегли цей уряд при владі. Замість того, щоб робити перезавантаження та очищення, ми створюємо лише якусь ілюзію, яка лише відтерміновує колапс»,— заявив він.

Він звинувачує окремих олігархів у провальному голосування нардепів за відставку уряду 16 лютого.

«Коломойський залишив цей уряд при владі. І це зрозуміло, тому що Коломойський є партнером Яценюка, а права рука Яценюка – Іванчук – є бізнес-партнером Коломойського»,— заявив Лещенко.

«Ахметов залишив цей уряд при владі. Чому? Тому що Ахметов підтримує уряд Яценюка, а правою рукою Яценюка в уряді є колишній співробітник Ахметова»,— додав він.

«Льовочкін підтримує теж цей уряд. Тому що група „УДАР“ не додала голоси, а ми знаємо про зв’язки групи „УДАР“ з Льовочкіним»,— продовжив депутат БПП.

«Так само середовище бізнесменів з блоку Порошенка не дало голоси за відставку цього уряду»,— обурився він.

За словами Лещенка, «цинічно всіх використали».

«Сказали, що будемо робити перезавантаження, зібрали фракцію, дали вказівки голосувати за відставку. Після цього виходить прем’єр і звітує з цієї трибуни, після цього ставиться на голосування (питання) про визнання роботи уряду незадовільною. Більшість голосів – 247 – „за“. Після цього за 15 хвилин відбувається голосування за відставку уряду – і зникає більшість»,— сказав він.

"Ця вистава відбувається на очах у всієї країни. Ходили по рядах, обдзвонювали, передавали трубки і казали: «ікайте з Верховної Ради. Тікайте, щоб не було голосів за відставку уряду. При чому казали як цим депутатам, так і тим депутатам»,— заявив Лещенко.

Він назвав «цирком», коли у групі «Воля народу» в момент голосування витягнули картки з системи, а після провалу відставки уряду написали заяви про те, що вони – «за».

«Так само і в Блоці Порошенка було: приходили, передавали телефонні слухавки і казали, щоб не було голосів за відставку уряду Яценюка. При тому, що всьому суспільству було сказано6 ми йдемо на перезавантаження»,— сказав Лещенко.

«Але при цьому відбувається ще страшне явище – реванш у частині антикорупційного законодавства. Вчора парламент скасував кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях. На цілий рік всі політики можуть брехати в деклараціях – і за це не буде жодної відповідальності»,— обурився він.

Депутат додав, що «парламент прийняв закон № 3700 – про те, що партійні лідери можуть запровадити партійну диктатуру і прибрати зі списків неугодних депутатів».

«Цей парламент хоче наділити генпрокурора правом відхиляти кандидатів на незалежного антикорупційного прокурора»,— заявив Лещенко.

«І парламент готує проект закону про нульову декларацію, про амністію корупції – з тим, щоб усі корупціонери, які мають статки, могли задекларувати свої корупційні статки і цього моменту не нести кримінальну відповідальність»,— додав він.

Лещенко закликав усіх громадян «тиснути на політиків» для того, щоб ця «контрреволюція» не відбулася.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!