Китай розмістив ракети на спірному острові в Південно-Китайському морі

За інформацією міністерства оборони Тайваню, КНР розгорнув невизначену кількість ЗРК на острові Вуді, який входить до Парасельських островів.

Тайвань у середу, 17 лютого, заявив, що Китай розмістив на одному зі спірних островів у Південно-Китайському морі зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) земля-повітря. Острів Вуді є спірною територією між Китаєм, Тайванем і В´єтнамом. З 1974 року перебуває під контролем Пекіна.

Протягом останніх місяців напруженість навколо островів зростає. Китай розширює контрольовані ним коралові рифи до островів, насипаючи пісок. Тайвань і В´єтнам припускають, що Пекін таким чином хоче гарантувати собі контроль над акваторією, в якій припускають великі поклади нафти.

У міністерстві оборони Тайваню повідомили, що комуністичний Китай розгорнув невизначену кількість ракет на острові Вуді, який входить до Парасельських островів. Як повідомляється, цей крок є частиною зусиль Китаю по створенню нових островів у спірних територіях Південно-Китайського моря. Раніше Пекін розширював свою присутність на островах Спратлі.

Інформацію про розміщення ракетних комплексів підтверджують і американські ЗМІ. Так, Fox News у своєму репортажі повідомив, що Китай розгорнув дві батареї зенітно-ракетних комплексів HQ-9.

Як повідомляється, ракети, імовірно, були розміщені на узбережжі в період з 3 по 14 лютого.

Водночас, міністр закордонних справ Китаю Ванґ Їі назвала повідомлення про розміщення ракет «витвором західних ЗМІ».

Китай: протести через острівну суперечку

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!