ЄС закликав Кишинів прискорити пріоритетні реформи

Рада ЄС із закордонних справ підтвердила наміри Євросоюзу зміцнити політичну асоціацію та економічну інтеграцію між ЄС та Молдовою. Водночас від Кишинева вимагають пришвидшити пріоритетні реформи та побороти корупцію.

Керівництву Молдови слід пришвидшити реформи, пріоритетними з яких мають стати деполітизація державних інститутів, протидія системній корупції, реформа держуправління та досягнення більшої прозорості в бюджетній політиці. Про це йдеться у постанові Ради ЄС із закордонних справ, ухваленій на засіданні в понеділок, 15 лютого. Текст постанови оприлюднено на сайті Ради ЄС.

У постанові й вказується на солідарність Євросоюзу з Молдовою та на намір зміцнити політичну асоціацію й економічну інтеграцію, але водночас звертається увага на низку проблем, які владі в Кишиневі слід усунути. У постанові наголошується на готовності Брюсселя й надалі надавати Молдові фінансову допомогу та технічну підтримку, утім лише за умови наведення ладу у фінансовій сфері.

Крім того, уряду в Кишиневі слід домогтися прозорості в управлінні державними фінансами. Занепокоєння Ради ЄС із закордонних справ викликає також брак незалежності судової системи та правоохоронних органів. Слід досягнути прозорості та цілковитої незалежності таких органів, у тому числі й антикорупційних, наголошується в постанові.

Також ЄС закликав керівництво Молдови створити нормальний бізнес-клімат з чіткими правилами гри та умови для залучення інвестицій. Водночас слід зробити все для розслідування випадків банківських махінацій з метою повернути вкрадені 2014 року з банківської системи кошти, зазначається в постанові Ради ЄС.

Поділитись

Нелегке життя циганок у Молдові

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HXfm

Нелегке життя циганок у Молдові

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!