Заява держслужбовців: Ми почуваємося ширмою для корупції

Державні службовці, серед яких заступники деяких міністрів, поширюють відкриту антикорупційну заяву з вимогою змін.

Цю заяву поширюють у соцмережах державні службовців різних рівнів, зокрема благодійник міністра економрозвитку Максим Нефьодов.

«Ми — професіонали, що прийшли із різних сфер, часто відмовившись від високих зарплат і спілкування з родиною. Ми прийшли, бо розуміли: якщо не ми, то хто? І якщо не зараз, то коли?»,— йдеться у заяві.

«Останнім іноді багато з нас подали у відставку, тому що не бачили можливості продовжувати робити реформи»,— зазначається у маніфесті.

Автори маніфесту заявляють про системну кризу.

«Всіх вже дістало що: через відсутність чіткого мандату від політичних сил багато реформ, для здійснення яких потрібно 3-6 місяців, і на які чекають люди, не дають завершити і протягом року, а іноді навіть і розпочати»,— заявляють підписанти.

За їхніми словами, корупція толерується на всіх рівнях, безкарність і лицемірство все ще є нормальним явищем.

«Якщо ми не протиставимо себе старій системі, ми відчуватимемо себе ширмою для корупції»,— сказано у маніфесті.

Там наголошується, що зміни повинні розпочатися саме з Президента, як голови держави, та Прем’єр-Міністра, як голови уряду, які одночасно є лідерами найбільших парламентських фракцій.

Під заявою вже підписалася низка держслужбовців, зокрема радник Міністра екології Олексій Гончарук, екс-заступник Міністра оборони Юрій Гусєв, заступник Міністра економічного розвитку Юлія Клименко, колишній перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер та інші.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!