Доповідь: ФРН у довгостроковій перспективі загрожує "грецький сценарій"

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (л) та міністр фінансів Вольфґан Шойбле

Міністерство фінансів ФРН попередило, що за відсутності бюджетної дисципліни Німеччині у довгостроковій перспективі загрожуватиме «грецький сценарій»: обсяг державної заборгованості може перевищити 200 відсотків від обʼєму валового внутрішнього продукту. Про це у пʼятницю, 12 лютого, повідомляє видання Handelsblatt з посиланням на копію доповіді мінфіну щодо довгострокового розвитку державних фінансів до 2060 року, яку 17 лютого буде представлено уряду ФРН, а потім оприлюднено.

Міністерство фінансів ФРН попередило, що до 2060 року обсяг держборгу Німеччини може досягти 200 відсотків ВВП. У доповіді мінфіну наголошується, що криза біженців не є цьому причиною.

Автори доповіді вказують на важливість економії державних коштів для уникнення такого песимістичного сценарію. При цьому зазначається, що основна небезпека полягає не у нинішній кризі біженців, а у демографічних проблемах — низькому рівні народжуваності, старінні населення та повʼязаному з цим зростанні соціальних видатків.

У доповіді наголошується, що чим раніше країна візьметься за економію, тим меншими будуть фінансові збитки. Фінансова прірва може збільшитись умовно з рівня 0 — 2,4 відсотка у 2008 році до 1,2 — 3,8 відсотка цього року. У конкретних цифрах це означає, що обсяг коштів, перевитрачених державою, може скласти від 37 до 119 мільярдів євро.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!