Польська прем"єрка вимагає "зміни курсу" у політиці щодо біженців

 Беата Шидло

Премʼєр-міністерка Польщі Беата Шидло заявила про необхідність різкої «зміни курсу» в політиці щодо біженців. Вирішення кризи біженців є «одним з найбільших викликів, що має сьогодні Європа», наголосила Шидло в інтервʼю німецькому виданню Bild, що вийшло друком у пʼятницю, 12 лютого.

Перед зустріччю з канцлеркою Німеччини глава уряду Польщі вимагає «зміни курсу» у політиці щодо біженців. На думку Шидло, ситуація з біженцями на кордонах ЄС та в ФРН вийшла з-під контролю.

«Ситуація на зовнішніх кордонах Європейського Союзу, а також в Німеччині вийшла з-під контролю»,— сказала глава уряду Польщі, яка у пʼятницю матиме зустріч з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель. Шидло, однак, запевнила у надійності її уряду: він дотримуватиметься домовленостей, досягнутих його попередниками раніше. Попередній уряд Польщі взяв на себе зобовʼязання прийняти сім тисяч біженців.

Водночас Шидло заявила, що її уряд буде уважно слідкувати за тим, хто саме прибуває до країни, «кого Польща прийматиме, щоб наші громадяни не відчували жодної загрози». За словами польської премʼєрки, «уже сталось те, від чого ми застерігали, коли наші попередники ухвалювали рішення: терористичні напади у Парижі, сексуальні атаки в новорічну ніч у Кельні». «День за днем ми чуємо про напади, в яких беруть участь мігранти. Це свідчить про те, що ми недооцінили небезпеку. Сьогодні ми потребуємо нових рішень»,— сказала Шидло у розмові з Bild.

Під час зустрічі Шидло з Меркель у Берліні йтиметься про двосторонні відносини Польщі та Німеччини, а також про міжнародні проблеми та заплановані заходи з нагоди 25-річчя підписання німецько-польського договору про дружбу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!