Бойовики активно перешкоджають в інспекційних поїздках, свідчать спостерігачі ОБСЄ

Бойовики активно перешкоджають в інспекційних поїздках, свідчать спостерігачі ОБСЄ

«Члени „ДНР“ для наступної подорожі вимагали від спостерігачів СММ предʼявити паспорти, „акредитацію“ та завірені підписами плани патрулювання — все це з порушенням мандата СММ»,— конкретизують автори звіту.

Останнім часом спостерігачі ОБСЄ надто часто «наштовхуються на обмеження в свободі пересування, здебільшого на територіях, які не контролюються [українським] урядом»,— наголошується в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) станом на 8 лютого. Наводиться перелік конкретних випадків. В одному з таких бойовики, що перебували на блокпосту, навіть визнали себе прикордонниками.

Нижче наведено перелік конкретних випадків такого роду, що міститься в зазначеному документі СММ ОБСЄ.

"Відмова в доступі:

— У контрольованому урядом Водяному (19 км на північний схід від Маріуполя), СММ натрапила на імпровізований барʼєр з шин і дощок і не змогла проїхати далі.

— Стверджуючи, що «командира немає на місці», троє озброєних жінок зупинили СММ на вʼїзді в колишню вʼязницю в контрольованому «ЛНР» Чорнухиному (65 км на північний захід від Луганська) під час проходження для моніторингу дислокованого на цій території збройного формування «ЛНР».

Доступ з висуванням умов:

— Озброєні люди на КПП біля «контрольованого» ЛНР "Золотого (60 км на північний захід від Луганська) зажадали, щоб їм дали оглянути багажники автомобілів СММ, щоб поїздка була продовжена.

— Двічі на пункті пропуску при вʼїзді в Горлівку члени «ДНР» зажадали, щоб [спостерігачі] СММ вийшли зі своїх автомобілів, і провели візуальний огляд патрульних машин, в тому числі багажників, бардачків, центральної консолі та задніх сидінь. На постійному місці зберігання відведеної техніки члени «ДНР» заборонили СММ вести фотозйомку.

— У Комінтерновому (23 км на північний схід від Маріуполя) один з командирів «ДНР» повідомив СММ, що отримав наказ не пускати патруль СММ через Комінтернове і Водяне.

— На блокпосту «ДНР» на західному вʼїзді в н.п. Октябр (контролюється «ДНР», за 29 км на північний схід від Маріуполя) «командир» цього блокпоста зажадав [дати можливість] сфотографувати посвідчення особи членів СММ, і члени патрульної команди дозволили йому це зробити.

— На блокпосту «ДНР» на східному вʼїзді в контрольований «ДНР» Октябр «командир» цього контрольованого «ДНР» блокпоста заявив, що СММ повинна предʼявити «акредитації», паспорти, а також план інспекційної поїздки, підписаний офіційною особою ОБСЄ. Він фотографував посвідчення особи членів СММ.

— На блокпосту «ДНР» при вʼїзді в контрольовану «ДНР» Оленівку «командир» цього блокпоста сказав, що відмова СММ показати паспорти країн, громадянами яких вони є, спричинить відмову в проїзді на контрольовану "ДНР «територію, і щоразу, коли СММ має намір перетнути лінію розмежування, вона завчасно повинна повідомляти „ДНР“. Він сказав, що цей пост є не блокпостом, а „прикордонним пунктом пропуску“, а тому всі особи, включаючи членів міжнародних організацій, при проході повинні предʼявляти паспорти своїх країн».

4 лютого заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Александер Хуг заявив, що 90% випадків відмов спостерігачам ОБСЄ в проїзді припадає на бойовиків. «Якщо хтось не дозволяє нам вільно переміщатися, він суперечить не тільки нашому мандату, а й „Мінську“. На сьогодні більшість порушень відбувається на території, яка не контролюється урядом — більш як 90%»,— сказав Хуг.

Про перешкоджання СММ ОБСЄ в інспекційних поїздках неодноразово повідомлялося і раніше.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!