Агресивними людьми легше керувати, або чи можливе в Україні Міністерство щастя - експерт

Агресивними людьми легше керувати, або чи можливе в Україні Міністерство щастя - експерт

Світлана Уварова

Ректор Міжнародного інституту глибинної психології каже, що так зване Міністерство щастя не дика ідея далеких країн. За її словами, подібні структури, хоч і не на рівні міністерств, існують і у Європі

Ідея створення комітету, який би виховував в українцях терпимість, навіть один до одного, — актуальна, але емоційне не можна формалізувати законом. Таку думку висловила психоаналітик та ректор Міжнародного інституту глибинної психології, відповідаючи на запитання УНН, чи можливо було б в Україні створити аналог Міністерства щастя.

“Певний комітет, який би займався тим, щоб люди були більш лояльні, більш терпимі один одного, помічати хороші сторони. Це фактично має бути психологічна служба. Адже, коли люди озлоблюються, то це емоційна частина, а міністерство — це те, що можна формалізувати за допомогою закону”, — зауважила С.Уварова.

При цьому вона додала, що певний час існували різні структури соціальної допомоги, що займалися не лише матеріальним забезпеченням, однак вони проіснували недовго. З іншого боку держава та її інституції частіше роздмухують вогонь, аби легше було керувати тими, хто запалений ненавистю.

“Коли людина має агресію, гнів, неприйняття, то це вже справа психологів та психоаналітиків, оскільки це дуже глибинні речі. При цьому держава часто підливає масла у вогонь, тобто не намагається зменшити агресію. Це вигідно певним політичним силам, щоб на хвилі негативних почуттів можна було б кимось керувати”, — пояснила психоаналітик.

С.Уварова зазначила, що так зване Міністерство щастя не дика ідея далеких країн. Подібні структури, хоч і не на рівні міністерств, існують і в Європі.

“При цьому в інших країнах існують професійні організації. Одна з найвідоміших у Європі — це „Themis“, до неї входять юристи, психологи, соціальні працівники. Це не тільки матеріальна допомога, вони займаються тим, аби ставлення, наприклад, до сирійських біженців було лояльним”, — зауважила експерт.

Вона додала, що Міжнародний інститут глибинної психології збирається разом із європейськими партнерами обговорити захист прав дітей у рамках психоаналітичного конгресу.

Нещодавно, прем’єр-міністр Об’єднаних Арабських Еміратів Мухаммед аль-Мактум повідомив про створення Міністерства щастя у ОАЕ. У своєму Twitter він пояснив, що така структура покликана встановити мир у суспільстві та встановлення релігійної терпимості.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!