Грицак: Деяких заручників бойовики по вісім разів "розстрілювали"

У СБУ сподіваються, що бойовики не будуть вдаватись до розстрілів українських заручників, а подібні заяви можуть бути психологічним тиском.

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак на брифінгу у вівторок.

«Я не відкрию таємницю, коли розповім, що деяких наших заручників, яких ми потім звільнили, по вісім разів „розстрілювали“, виводили на розстріл. Оприлюднювалось відео відповідне»,— нагадав Грицак.

«Тому я не хочу вірити в те, що представниками „ДНР/ЛНР“ будуть вчинені такі дії (розстріл заручників — ред.). Оскільки, перше, у значній кількості випадків ми знаємо про навіть місця тримання наших бійців, маємо багато свідчень тих, хто з ними сидів, наприклад, як вони кажуть, „на избушке“ (колишнє управління СБУ), або в інших місцях, і за ці речі доведеться відповідати»,— попередив Грицак.

За його словами, СБУ провадить кілька кримінальних справ через подібні випадки.

«Якщо ми знаємо, що Моторола розстріляв одного з наших бійців, то це пішло „в плюс“ до кримінального провадження, яке ведеться СБУ щодо нього»,— розповів Грицак.

Як відомо, раніше ЗМІ писали, що бойовики можуть вдатись до розстрілу українських заручників.

Представниця президента з урегулювання конфлікту на Сході Ірина Геращенко також заявляла, що бойовики погрожують розстрілами українським вʼязням.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!