Геращенко: Бойовики погрожують застосовувати до заручників методи ІДІЛ

Представник гуманітарної підгрупи в тристоронній контактній групі Ірина Геращенко звернулася до міжнародних організацій з вимогою дати оцінку заявам бойовиків про загрозу застосування смертної кари до заручників.

Про це вона написала у своєму Facebook.

«Підготувала офіційне звернення до ОБСЄ і МКЧХ з вимогою негайно дати оцінку заявам маріонеток Кремля на окупованому Донбасі щодо долі заручників, якими ОРДО — ОРЛО шантажують Україну»,— написала вона.

«Бойовики погрожують всьому світові, що вони будуть застосовувати до заручників методи ІДІЛ — смертну кару, посилаючись при цьому на кримінальний кодекс неіснуючої країни — СРСР»,— додала Геращенко.

Крім того, вона наголосила, що саме Росія несе повну відповідальність за такі заяви.

«РФ, яка несе повну відповідальність за дії бойовиків, також має прямі зобовʼязання перед ПАРЄ і ОБСЄ. Будь-які натяки на смертну кару і порушення прав людини — це є перекреслювання принципів цих організацій»,— заявила Геращенко.

Вона назвала подібні заяви бойовиків шантажем долями заручників. Крім того, Геращенко впевнена, що це «виклик всьому світові».

"Які ще докази потрібно, що так звані "ДНР- ЛНР « — це терористичні організації, чиї принципи благословили в Кремлі, і чия тактика мало чим відрізняється від ІДІЛ. Хочу наголосити, що місяць тому ОРДО — ОРЛО дало публічні обіцянки звільнити заручників, а зараз лякає світ іх катуванням»,— наголосила Геращенко.

«Українська сторона розуміє, що це шантаж, але ми не дозволимо нікому шантажувати країну життями українців і ставити під ризик їхні життя»,— наголосила Геращенко в коментарі УП. Вона підтвердила, що вже направила свої заяви.

«Життю українців, яких тримають заручниками на окупованих територіях є загроза, це методи ІДІЛ»,— обурилась вона.

Крім того, Геращенко повідомила, що передала заяви міністру закордонних справ Павлу Клімкіну з проханням поставити ці питання під час зустрічі в нормандському форматі в Мюнхені.

Також Геращенко повідомила, що вимагає розглянути заяви бойовиків на засіданні тристоронньої контактної групи.

При цьому вона зазначила, що цього тижня гуманітарна підгрупа збиратися не буде.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!