ЄС готує цивільну місію для допомоги Україні у проведенні реформи безпекового сектору

Сьогодні, 23 червня, Рада ЄС схвалила концепцію місії у рамках Спільної безпекової та оборонної політики, щоб допомогти Україні у реформуванні сфери громадської безпеки, міліції та верховенства права, а також надати політичну підтримку створенню такої місії.

Ця місія надаватиме стратегічні поради задля розвитку самодостатніх, підзвітних перед суспільством та ефективних служб безпеки з метою зміцнення верховенства права в Україні. Радники з ЄС спершу зосереджуватимуться на підтримці відповідних українських органів у розробці оновлених безпекових стратегій. Ця робота відбуватиметься у координації з іншими зусиллями ЄС, а також разом з ОБСЄ та іншими міжнародними партнерами.

Коментуючи схвалення концепції, Кетрін Ештон (Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики) зазначила, що Україна, «вступаючи на важливий шлях реформи сектору громадської безпеки», попросила підтримки у ЄС.

«Наша місія запропонує Україні поради фахівців та експертів, аби допомогти владі поліпшити управління ефективними та чесними правоохоронними органами у рамках демократичного контролю. Сьогоднішнє рішення є свідченням солідарності налаштованості ЄС до стабільності та верховенства права в Україні – з метою допомоги у створенні сучасного безпекового сектору, який виправдає сподівання усіх українських громадян».

Штаб-квартира місії знаходитиметься у Києві. Очікується, що розширення її діяльності у регіонах відбудеться якнайшвидше. Попередньо мандат місії становитиме два роки.

За допомогою сьогоднішнього рішення ЄС започаткував операційне планування та розпочав іншу підготовчу роботу з метою якнайшвидшого створення місії. Очікується, що за кілька тижнів до Києва прибуде провідна група місії. Аби формально заснувати місію та розпочати її роботу необхідно буде ухвали ти відповідно правові акти.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!