Генштаб: демобілізація відбудеться наприкінці березня - на початку квітня

Чергова демобілізація військовослужбовців Збройних сил відбудеться наприкінці березня — на початку квітня поточного року.

Про це повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко в понеділок, 8 лютого, у Києві журналістам під час зустрічі з іноземними військовими аташе, передає «Интерфакс-Украина».

«Звільнення військовослужбовців (у запас) буде здійснено в основному в квітні, можливо, в кінці березня поточного року»,— сказав Муженко.

За словами начальника Генерального штабу, в Збройних силах постійно збільшується кількість військовослужбовців, які висловили бажання служити за контрактом.

Так, зазначив Муженко, з 1 січня по 6 лютого 2016 року кількість військовослужбовців за контрактом збільшилась на 6 тисяч осіб.

«Чим більше буде військовослужбовців за контрактом, тим менше буде потреба у мобілізації»,— додав він.

Раніше Муженко заявляв, що кількість людей, яких призвуть на службу під час сьомої хвилі мобілізації, остаточно буде визначена до кінця березня. Це повʼязано з тим, що нині триває процес залучення на військову службу за контрактом значної кількості військовослужбовців, мобілізованих упродовж попередніх хвиль. «Охочих залишитися на контрактну службу дуже багато, тож очікується, що сьома хвиля буде меншою за кількістю, аніж попередні»,— зауважували в Генштабі.

За словами Муженка, «нам не потрібен вал. Від кількості час переходити до якості. В Україні вистачає вмотивованих чоловіків, охочих поповнити лави захисників Вітчизни». Отже, щоб збільшити якість особового складу, планують здійснювати більш жорсткий відбір мобілізованих. Муженко зазначив, що перевагу віддаватимуть тим, хто вже проходив службу під час попередніх хвиль мобілізації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!