КНДР запустила ракету далекого радіусу дії

КНДР провела запуск ракети. У світовій спільноті Пхеньяну закидають випробування балістичної ракети. Влада Північної Кореї це заперечує й запевняє, що пуск відбувся з метою виведення супутника на орбіту.

Через місяць після проведення ядерних випробувань Північна Корея запустила ракету далекого радіусу дії у ніч на неділю, 7 лютого. Пуск ракети відбувся з полігону Сохе на північному заході країни. Кілька днів тому уряд КНДР заявив про запланований запуск, однак точне місце старту не оголошувалось.

Офіційний Пхеньян запевняє, що ракета за близько десять хвилин після старту успішно вивела на орбіту супутник Kwangmyongsong-4. Утім, незалежних підтверджень цих повідомлень про вдале виведення космічного апарату на орбіту немає. Водночас представник американський військових, на якого посилається агенція AFP, припустив, що ракета «мабуть» вийшла в космос.

У Пхеньяні стверджують, що державна космічна програма реалізується виключно з науковою метою. При цьому світове співтовариство розглядає запуск як випробування балістичної ракети, і, як наслідок,— порушення резолюції Ради Безпеки ООН. США, Японія та Південна Корея вважають пуск ракети провокацією. Ще перед запуском згадані країни, а також Китай розкритикували плани Пхеньяна. Генсек ООН вимагав від влади КНДР відмовитися від пуску.

Востаннє КНДР проводила запуск ракети такого класу 2012 року. Нагадаємо, 6 січня Пхеньян заявив про підрив термоядерного заряду, що викликало різку критику світової спільноти. Це були вже четверті випробування північнокорейської ядерної зброї з 2006 року.

Північна Корея залишилася без союзників

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!