Нардеп: У складі ГПУ створено новий підрозділ. Під Кононенка?

У складі Генеральної прокуратури створено новий підрозділ «під Кононенка» (екс- перший заступник голови фракції БПП, нардеп Ігор Конененко).

Про це Українській правді повідомив нардеп від БПП Сергій Лещенко.

За його словами, задекларована мета підрозділу — боротися з корупцією, однак це «виглядає дивно — з огляду на створення незалежного Національного антикорупційного бюро, а також існування Управління розслідування особливо важливих справ ГПУ».

«5 лютого 2016 року генпрокурор Віктор Шокін підписав наказ про створення „Департаменту розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності“. При цьому у структурі ГПУ було ліквідовано „Управління з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, що займають особливо відповідальне становище“, а також відділ, що здійснює процесуальне керівництво у таких провадженнях»,— зазначив депутат.

Новий департамент буде нараховувати 51 особу, тоді як чисельність ліквідованих підрозділів становить 25 осіб.

При цьому Лещенко, з посиланням на джерела у БПП, зазначив, що новий підрозділ ГПУ «може допомагати Кононенку у досягненні політичних цілей».

Як відомо, глава Мінекономрозвитку та торговлі Айварас Абромавичус заявив про своє рішення піти у відставку.

Однією з причин цього рішення він назвав небажання «бути ширмою для відвертої корупції або підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима». При цьому Абромавичус заявив, що «за нашою спиною вирішуються питання в інтересах окремих людей», одним з яких є Ігор Кононенко.

Президент Петро Порошенко вважає, що Абромавичус має залишитись працювати в уряді.

На засіданні частина БПП відмовилася вимагати від депутата Ігоря Кононенка скласти мандат, щоб не компрометувати політичну силу, а сам Кононенко заявив про зняття з себе повноважень першого заступника голови фракції на період розслідування заяви міністра економіки.

3 лютого Лещенко заявив, що Абромавічус подав у відставку через вимоги призначити заступником міністра економіки в статусі неформального «наглядача» Сергія Пінькаса. Сам Пінькас це заперечує.

Премʼєр Арсеній Яценюк заявив, що міністр економіки, який відмовився повертатися в уряд, перебуває під захистом фракції Народний фронт.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!