Австрія вимагає у Єврокомісії 600 мільйонів євро на утримання біженців

Брюсселю слід виділяти більше коштів країнам, які охоче приймають біженців. Цього вимагає від президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера міністр фінансів Австрії Ганс Йорґ Шеллінґ.

Міністр фінансів Австрії Ганс Йорґ Шеллінґ вимагає від Європейської Комісії виділити країні більше коштів для фінансування утримання біженців. Про це у суботу, 6 лютого, повідомило австрійське видання Kurier, посилаючись на лист Шеллінґа до Єврокомісії, який має в своєму розпорядженні редакція. Автентичність документа у відомстві підтвердили.

У листі Шеллінґ вимагає від президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера та його заступниці Кристаліни Георгієвої збільшити фінансування для тих країн-членів ЄС, які «охоче» приймають біженців. Маються на увазі Німеччина, Швеція та Австрія. «Йдеться про те, щоб ще раз розʼяснити, що тягар загальноєвропейської проблеми не можуть нести дві-три країни»,— відповіли у відомстві на запит журналістів Kurier.

За словами голови мінфіну Австрії, лише торік його країні довелося додатково витратити 600 мільйонів євро на покриття потреб біженців. Австрія може в середньому приймати щороку близько 35 тисяч шукачів притулку, а торік до країни прибуло 90 тисяч таких осіб. На кожного біженця Австрія витрачає 11 тисяч євро. На тлі цього очільник австрійського мінфіну вимагає від Брюсселя повернення цих коштів за рахунок істотного збільшення спеціального фонду на фінансування потреб біженців AMIF (Asylum, Migration and Integrations Fund). На додачу гроші мають надійти за рахунок перерозподілу коштів, виділених на подолання наслідків стихійних лих.

Міністр сподівається, що в Єврокомісії «серйозно» розглянуть його листа. «Зважаючи на міграційну кризу, саме час (Європейській — Ред.) Комісії повернутися до своєї нормальної функції як незалежної інституції, яка представляє загальні інтереси Спільноти та почне так само діяти»,— цитує листа міністра Kurier.

Як повідомлялося, міністерка внутрішніх справ Австрії Йоганна Мікль-Лайтнер очікує, що встановленої на цей рік верхньої межі кільксоті прохачів притулку (37500 осіб) у її країні буде досягнуто за кілька місяців.

Поділитись

Пожорсткішання правил для біженців у Німеччині (29.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Hm3Y

Пожорсткішання правил для біженців у Німеччині (29.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!