Більше немає сенсу платити хабарі при реєстрації нерухомості - П.Петренко

У прямому ефірі телеканалу “Україна” міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що згідно з ліквідацією реєстраційних служб, українцям більше немає сенсу платити хабарі при реєстрації нерухомості.

Про нову реформу реєстрації нерухомості міністр зазначив: “Ці закони працюють місяць. Раніше у нас була реєстраційна служба, яка підпорядковувалася Мін’юсту. Це був один з найбільш корумпованих органів державної влади. Зараз ми ліквідували цю службу, передали повноваження нотаріусам місцевих органів влади, провели демонополізацію”.

“Платити хабарі вже немає сенсу, так як кожен українець може особисто для себе вибрати кращий сервіс. Реєстр тепер публічний. Також в адміністративному порядку кожен може оскаржити незаконні дії нотаріуса чи іншого реєстратора. Зауважу, що скарги по нотаріусам поодинокі”, — додав міністр.

Що стосується референдуму для внесення змін до Конституції, П.Петренко заявив: “Конституція передбачає процедуру змін, тільки якщо народ проголосує за неї. Українці точно зможуть визначиться, яким вони хочуть бачити парламент, яку модель правління вони приймають. Ідея референдуму і нової Конституції актуальні, ця позиція була за нами і коли ми були в опозиції, і при владі. Це громадянська позиція і прем’єра, і моя, і кожної людини, яка розуміє, що чинну Конституцію потрібно міняти”.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!