Ляшко продовжує вимагати звільнення членів ЦВК і суддів КСУ

Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко наголошує на необхідності зміни складу Центральної виборчої комісії та звільненні суддів Конституційного Суду, які ухвалювали рішення про повернення чинності Конституції 1996 року. Про це він сказав під час Погоджувальної ради голів фракцій та парламентських комітетів.

«Я питаю: чому досі працює ЦВК? Скільки років ще має працювати ЦВК? У мене питання до представників парламентської більшості: по закону ЦВК має працювати сім років, вони вже дев`ятий рік працюють. Ви обіцяли до одних виборів, до других, до третіх їх розпустити. Коли ви їх розпустите?»,— сказав депутат.

Крім того, Ляшко зауважив, що "шестеро суддів Конституційного Суду, які «гвалтували» у 2010 році Конституцію на догоду Януковичу,— вони замість того, щоб сидіти сьогодні у в`язниці, продовжують відправляти так зване «конституційне правосуддя».

Нагадаємо, у червні 2015 року минув рік після закінчення строку повноважень 12 із 15 членів Центральної виборчої комісії, яких було призначено на посади у 2007 році.Подання про призначення нових членів ЦВК вносить до парламенту президент після консультацій з фракціями та обговорення їхніх пропозицій.

Фракцій та депутатські групи парламенту ще минулого року подали свої кандидатури до складу ЦВК.

30 вересня 2010 року Конституційний Суд скасував конституційну реформу 2004 року, повернувши чинність положень Основного Закону, схваленого парламентом 1996 року. Таким чином, Україна повернулася до президентсько-парламентської форми правління. Політики і громадські активісти неодноразово вимагали звільнення і покарання суддів КС, які ухвалювали це рішення.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!