Франція прагне відновити мирні переговори між ізраїльтянами та палестинцями

Франція прагне відновити мирні переговори між ізраїльтянами та палестинцями

Офіційний Париж оголосив про намір організувати міжнародну конференцію для врегулювання палестинсько-ізраїльського конфлікту. З такою ініціативою виступив керівник французького МЗС Лоран Фабіус у пʼятницю, 29 січня.

Париж готує міжнародну конференцію для відновлення мирних переговорів між Ізраїлем та Палестинською автономією. Якщо спроба зазнає краху, Франція визнає Палестину окремою державою, заявив Лоран Фабіус.

Підготовка до конференції має розпочатися найближчими тижнями. До участі в переговорах, окрім сторін конфлікту, запросять міжнародних союзників — у першу чергу зі США, Євросоюзу та арабських країн, передає інформагенція AFP.

Франція може визнати Палестину

Очільник французької дипломатії підкреслив, що не можна відмовлятися від пошуку шляху двостороннього вирішення конфлікту. При цьому він зауважив, що якщо спроба відновити мирні переговори зазнає краху, Франція візьме на себе відповідальність і визнає Палестину окремою державою. Фабіус нагадав, що озвучував такі наміри офіційного Парижа ще наприкінці 2014 року.

Як держава — постійний член Ради безпеки ООН Франція повинна сприяти врегулюванню ізраїльсько-палестинського конфлікту, нагадує інформагенція Reuters.

Мирні переговори між сторонами конфлікту зійшли нанівець. Останнім часом напруга в ізраїльсько-палестинських відносинах регулрно підвищується. Раз у раз доходить до насильницьких сутичок між ізраїльтянами та радикально налаштованими палестинцями. Ізраїль не припиняє політику заселення окупованих територій попри критику міжнародної спільноти. Голова Палестинської адміністрації Махмуд Аббас раніше заявив, що виходить із мирних угод із Ізраїлем, укладених у 1990-их роках.

Незалежність Палестини вже визнав Ватикан та понад 130 країн світу. Водночас це вважають радше символічним визнанням.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!