У Всесвіті знайшли найширшу "сонячну систему"

Міжнародна команда астрономів виявила зірку, довкола якої планета обертається на найбільшій відомій відстані.

Дистанція між зіркою та планетою, яка навколо неї обертається, настільки велика, що одне проходження по орбіті займає близько 900 тисяч земних років, повідомляє про відкриття у середу, 27 січня, британське видання «Щомісячні записи Королівської астрономічної спілки» (Monthly Notices of the Royal Astronomical Society).

Планета, названа 2MASS J2126, віддалена від своєї зірки у сім тисяч разів більше, аніж Земля віддалена від Сонця. Таким чином, відкрита «сонячна система» є найширшою з відомих. Вчені припускають, що за час її існування планета могла зробити менше пʼятдесяти обертів довкола «свого сонця».

«Це найширша система з відкритих сьогодні, обидва елементи якої були відомі вже протягом восьми років»,— вказує провідний автор дослідження Найл Дікон з Університету Хардфорширу.

Дослідники відзначили, що шанси на існування життя у такому екзотичному світі малі, але будь-які можливі мешканці планети навряд чи бачили б «своє сонце» більшим за інші зірки.

Попередньо вважалося, що планета є самотньою, без «прописки» у сонячній системі. Пізніше астрономи повʼязали два обʼєкти, яких розділяє трильйон кілометрів. Виявилося, що вони рухаються крізь космос разом, на відстані біля 104 світлових років від Сонця. Наразі вченим невідомо, як саме сформувалася і утрималася настільки широка система.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!