Єврокомісія має намір реформувати регулювання автопрому

Єврокомісія запропонувала у середу, 27 січня, низку реформ у сфері регулювання автомобільної промисловості після «вихлопного скандалу» з німецьким автогігантом Volkswagen. Передовсім ідеться про запровадження для автовиробників штрафу у 30 тисяч євро за кожну машину, обладнання якої приховуватиме реальні показники викидів у атмосферу.

Єврокомісія має намір реформувати регулювання автопрому Єврочиновники намагаються підвищити рівень незалежності перевірок у автомобільній промисловості та встановити додаткові штрафи.

Задля уможливлення накладення цих штрафів Єврокомісія прагне отримати право здійснювати випадкові перевірки за участю представників ЄС. Перевірки національними регуляторами здаються надто зручними для автовиробників, пише інформагенція AFP. «Наші пропозиції сьогодні підвищать якість та рівень незалежності тестування транспортних засобів, а також покращать нагляд за автомобілями, які вже перебувають у використанні»,— заявила єврокомісарка з питань промисловості Ельжбіта Бєньковська.

Окрім того, Брюссель вимагає, щоби тестування рівня вихлопів більше не сплачувалося автомобільними компаніями, натомість уряди повинні здійснювати оплату через спеціальні фонди, гарантуючи таким чином уникнення конфлікту інтересів у інспекторів.

Втілення пропозицій Єврокомісії потребуватиме місяців чи навіть років узгоджень між національними урядами та законодавцями ЄС, пише інформагенція AFP.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!