За скандалом із "кіотськими мільйонами" стоїть в.о. міністра

За скандалом зі спробою розтрати понад півмільярда гривень «кіотських» грошей стоїть в.о. міністра екології Сергій Курикін.

Про це свідчать дані службового розслідування, результати якого оголосили на засіданні Кабміну.

Слідча комісія встановила, що у цій справі був відсутній будь-який контроль з боку міністерства.

«До таких дій призвела відсутність контролю та службове недбальство в. о. міністра Курикіна та директора департаменту кліматичної політики Вєжніна»,— заявив доповідач на Кабміні.

Обох чиновників часто попереджали «усно і письмово» про те, що тендер на закупівлю світлодіодних приладів виграла фіктивна компанія.

Але чиновники ці попередження ігнорували, як і інформацію від поліції.

Більше того, «цими посадовими особами 23 грудня 2015 року ініційовано, підготовлено і внесено на розгляд уряду проект постанови, щоб дозволити проплату 70% авансу за цим договором».

У цій схемі засвітились і керівники ДП «Укрекоінвест», які проводили тендер.

Комісія рекомендувала Кабміну звільнити Курикіна, директора департаменту кліматичної політики Вєжніна, та директора ДП «Укрекоінвест» Коваля.

Премʼєр Арсеній Яценюк одразу вніс це рішення на Кабмін.

Крім того, Яценюк попросив зняти гриф «Для службового користування» з результатів внутрішнього розслідування і пообіцяв віддати його у НАБУ, для покарання вказаних чиновників.

Як відомо, Яценюк 12 січня дав доручення провести службове розслідування щодо можливих порушень у Мінекології під час конкурсу з реконструкції систем освітлення, коли тендер на 550 мільйонів гривень виграла фіктивна фірма.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!