"Уранову прокладку" Мартиненка очолює кузен Жванії – Лещенко

Австрійська компанія-посередник Steuermann, яка фігурує в «урановій справі» екс-депутата Миколи Мартиненка, належить кузену Давида Жванії Олександру Іосселіані.

Відповідні документи оприлюднив у блозі на «Українській правді» депутат від БПП Сергій Лещенко.

За його словами, зі своїх джерел йому вдалося отримати документи про кінцевого бенефіціара ліхтенштейнської компанії Nemessis Anstalt, яка володіє 100% акцій компанії Steuermann.

Ним виявився громадянин Грузії, кузен бізнес-партнера Мартиненка Давида Жванії Олександр Іосселіані.

«Наявність Іосселіані як кінцевого бенефіціара підтверджує також викладену Жванією в інтервʼю „Українській правді“ версію про те, що компанія Steuermann створювалася для торгівлі абразивами, але після Революції гідності Мартиненко вставив її як „прокладку“ в схему зміст урану. При чому розпоряджатися „наваром“, зі слів Жванії, міг тільки Мартиненко»,— написав Лещенко.

Крім того, Іосселіані фігурує і в іншій скандальній історії, повʼязаній із Мартиненком.

«Зокрема, для реалізації титанової продукції „Обʼєднаної гірнохімічної компанії“ на підприємство було заведено ще одного посередника — австрійську компанію Bollwerk. Як випливає з бази даних Держслужби статистики, Іосселіані очолював… представництво Bollwerk в Україні»,— розповів Лещенко.

Як відомо, НАБУ розпочало розслідування стосовно службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» за фактом закупівлі за завищеними цінами уранового концентрату в австрійського товариства «Steuermann» Investitions.

Сам Мартиненко всі звинувачення відкидає.

Наразі щодо екс-депутата проводяться розслідування в Швейцарії, Австрії, Чехії та Україні.

Детально про цю схему можна прочитати у розслідуванні «Української правди».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!