"Уранова схема" Мартиненка: суд дозволив провести обшук в Казахстані

Соломʼянський суд Києва дав згода казахським силовикам провести обшуки в «Эксимбанк Казахстан» в Астані і вилучити докази щодо схем закупок уранового концентрату українським «СхідГЗК».

Про це йдеться в ухвалі суду від 18 січня.

Мова йде про документи та речі, які містять відомості про:

— рахунки казахського «Степногорського гірничо-хімічного комбінату», які використовувалися у період з 25 липня 2014 року по 1 січня 2016 року;

— рух коштів на цих рахунках за цей період із зазначенням платників та отримувачів коштів, дат, сум, валют, призначення таких платежів, банківських установ та номерів рахунків платників і отримувачів коштів;

— осіб, які мали або мають право розпоряджатися коштами на вказаних рахунках.

Дозвіл був виданий за зверненням детектива НАБУ, який проводить розслідування цієї справи. Зокрема у даних агентства зазначається, що посадові особи українського «Східного гірничо-збагачувального комбінату» свідомо уклали договір з австрійською Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, знаючи, що ця компанія є лише посередником і не надає жодних послуг.

За цією схемою «СхідГЗК» переплатив 20 мільйонів доларів, а урановий концентрат поставив той же казахстанський «Степногорський гірничо-хімічний комбінат».

В інтервʼю «Українській правді» колишній партнер екс-депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка Давид Жванія заявив, що компанія Steuermann належить Мартиненку.

Сам Мартиненко всі звинувачення відкидає.

Наразі щодо екс-депутата проводяться розслідування в Швейцарії, Австрії, Чехії та Україні.

Детально про цю схему можна прочитати у розслідуванні «Української правди».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!