Греції погрожують виключенням з Шенгенської зони

Томас де Мезьєр

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр посилює тиск на Грецію у контексті кризи біженців. «Нам потрібне перманентне, значне і тривале скорочення потоку біженців, помітне вже найближчими тижнями»,— заявив де Мезьєр перед початком зустрічі міністрів внутрішніх справ країн ЄС у Амстердамі в понеділок, 25 січня. "Ми впливатимемо на Грецію, щоб вона виконала своє «домашнє завдання»,— сказав німецький міністр. Він вважає за можливе виключення Греції з Шенгенської угоди, якщо з боку Греції бракуватиме відчутних результатів скорочення кількості біженців, що через її кордони потрапляють до ЄС.

На зустрічі міністрів внутрішніх справ країн ЄС обговорюється питання захисту Грецією зовнішніх кордонів Європи.

«Якщо люди не здатні захистити зовнішні кордони Європи — тоді зовнішній кордон Шенгену відсунеться назад до Центральної Європи»,— додала міністерка внутрішніх справ Австрії Йоганна Мікль-Лайтнер, повідомляє інформагенція dpa.

Водночас деякі міністри відкинули ідею виключення Греції з Шенгену. «Європа повинна залишатися стабільною структурою (…), не може бути шматків Європи всередині і шматків назовні, оскільки це стане початком розпаду»,— сказав міністр внутрішніх справ Італії Ангеліно Альфано перед зустріччю в Амстердамі.

Як повідомлялося, через Грецію минулого року до Німеччини прибули, за різними даними, від 848 тисяч до понад мільйона біженців. Греція не може впоратись з реєстрацією усіх новоприбулих, фіксуючи прибуття приблизно лише кожного четвертого.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!