Президентом Португалії в першому турі обрано Марсело Ребелу де Соуза

Марсело Ребело де Соуза

Консерватор Марсело Ребело де Соуза здобув перемогу на президентських виборах в Португалії в неділю, 24 січня.

67-річний професор права де Соуза здобув перемогу на президентських виборах вже в першому турі. За нього проголосувало близько 52 відсотків виборців.

За підрахунками майже усіх бюлетенів, 67-річний професор права де Соуза забезпечив собі перемогу вже в першому турі виборів, набравши близько 52 відсотків голосів виборців. У значній мірі його популярність пояснюється тим, що, починаючи з першої половини 2000-х років, він часто виступав у ролі політичного експерта на телебаченні. Найближчий переслідувач де Соузи, незалежний лівий кандидат Антоніо Сампайо да Новоа набрав менше 23 відсотків голосів.

«Я хочу відновити національну єдність, поки наша країна виходить з глибокої економічної та соціальної кризи»,— заявив Марсело Ребело де Соуза.

Раніше він обіцяв, що в разі перемоги зробить все можливе, щоб забезпечити стабільність уряду. Проте, як повідомляється, пост президента країни здебільшого є представницьким, глава держави має право вето, а також повноваження розпускати парламент у випадку кризи та оголошувати нові вибори.

Нагадаємо, після виборів у жовтні минулого року в Португалії править соціалістичний уряд меншості.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!