Bild: Єврокомісія має намір задіяти Frontex в Македонії

На кордоні Македоніїї з Грецією

Європейська комісія має намір у найближчому майбутньому створити правову основу для використання сил європейського прикордонного агентства Frontex в Македонії. Про це повідомляє газета Bild am Sonntag від неділі, 24 січня. Таким чином Єврокомісія відреагувала на ініціативу премʼєр-міністра Словенії Міро Церара щодо підтримки Македонії у захисті кордону з Грецією.

Європейське прикордонне агентство може бути залучене до контролю кордону Македонії з Грецією. Зараз Frontex має право діяти тільки на території ЄС.

На даний момент Frontex має право діяти тільки на території ЄС, але тепер цю правову норму хочуть змінити. Як повідомляється, Єврокомісія вже виділила Македонії 2,6 мільйона євро гуманітарної допомоги. Пропозиція Церара може бути розглянута на неформальній зустрічі міністрів внутрішніх справ країн-членів ЄС, яка відбудеться 25 січня, пише видання. Берлін уже отримав і вивчає ці плани.

Македонія розташована на так званому «балканському маршруті», яким вже багато місяців біженці йдуть в Європу. Грецію, яка межує з Македонією, неодноразово звинувачували в тому, що вона в недостатній мірі захищає свої зовнішні кордони.

У звʼязку з цим Австрія навіть вимагала тимчасово виключити Грецію з Шенгенської зони.

Поділитись

ЄС повертатиме біженців додому з кордонів

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GpbU

ЄС повертатиме біженців додому з кордонів

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!