Іран планує розширити торгівлю з Китаєм до 600 мільярдів доларів США

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї закликав до тіснішої співпраці з Китаєм під час зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпіном у суботу, 23 січня. Хаменеї зазначив, що Іран шукає розширення звʼязків з «більш незалежними країнами», додавши, що Сполучені Штати Америки «не є щирими» у боротьбі з тероризмом в регіоні.

Хасан Рухані (ліворуч) та Сі ЦіньпінДуховний лідер Ірану аятола Хаменеї під час зустрічі з лідером Китаю закликав до тісніших економічних та безпекових звʼязків між країнами.

«Іран є найбільш надійною країною-постачальницею енергоносіїв, оскільки наша енергетична політика ніколи не залежатиме від іноземців»,— заявив Хаменеї на зустрічі з лідером Китаю, цитує агентство Reuters. Хаменеї окремо відзначив «китайсько-іранську дружбу» у час перебування його країни під міжнародними санкціями.

Президент Ірану Хасан Рухані заявив про грандіозні плани розширення економічної співпраці за підсумками зустрічі з Сі Цзіньпіном. «Іран та Китай домовилися збільшити торгівлю до 600 мільярдів доларів за наступні 10 років»,— цитує слова Рухані Reuters. Загалом Китай та Іран підписали 17 угод, які стосуються співпраці в ядерній енергетиці та проекту відновлення древнього торговельного маршруту «Шовковий шлях».

Обсяг торгівлі між двома країнами в 2014 році становив 52 мільярди доларів США, однак минулого року мав знизитися через падіння цін на нафту. Китай є найбільшим торговельним партнером Ірану та купував нафту навіть після посилення санкцій через ядерну програму Тегерана в 2012 році.

DW.COM

Іран вважає нові санкції США «незаконними»

Що принесе повернення Ірану на світові ринки нафти

Повернення Ірану на нафтовий ринок неодмінно вплине на ціни на «чорне золото». А проблеми у відносинах між Саудівською Аравією й Іраном ставлять під загрозу ймовірність зниження виробництва нафти ОПЕК, вважають експерти. (18.01.2016)

МАГАТЕ: Іран виконав свої зобовʼязання за атомною угодою

Іран реалізував усі заходи, які від нього вимагалися, заявили у МАГАТЕ. (16.01.2016)

Поділитись

Життя після санкцій: 5 фактів про нову політику Тегерана (18.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HfeP

Життя після санкцій: 5 фактів про нову політику Тегерана (18.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!