ЗМІ: Прикордонні контролі в Шенгені можуть продовжити до кінця 2017 року

Криза біженців

Через невпинний потік біженців до Європи декілька країн-членів ЄС планують подовжити дію прикордонного контролю в Шенгенській зоні. Зокрема це може стосуватися Німеччини, Австрії, Бельгії, Швеції і Данії, повідомляє в суботу, 23 січня, з посиланням на високопоставлених дипломатів Євросоюзу газета Welt am Sonntag.

Кроки для подовження контролю можуть бути узгоджені міністрами внутрішніх справ країн-членів ЄС на їхній неформальній зустрічі у Амстердамі 25 січня.

Німеччина, за твердженням видання, може подовжити обмежувальні заходи ще на півтора року. Однак, за нинішніми правилами Шенгенського кодексу, прикордонний контроль не може тривати довше травня 2016 року. Тож необхідні кроки для подовження контролю планують узгодити вже в понеділок, 25 січня, на неформальній зустрічі міністрів внутрішніх справ країн-членів ЄС у Амстердамі.Водночас, як повідомляє телерадіокомпанія Südwestrundfunk, віце-канцлер Німеччини Зіґмар Ґабріель застеріг від закриття кордонів і закликав до більш ефективного захисту зовнішніх кордонів. «Я сподіваюся, що всі в Європі знають, що закриття власних кордонів є наступним кроком, коли в довгостроковій перспективі залишаються не закритими зовнішні кордони»,— сказав Ґабріель. А от міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр дотримується протилежної точки зору. На його думку, дія посиленого контролю повинна бути подовжена.

Нагадаємо, контроль кордонів Німеччини було запроваджено у вересні минулого року через масовий наплив біженців. Згодом контроль подовжили до лютого 2016 року.

Поділитись

Чим загрожує закриття кордонів країн Європи? (20.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HhOo

Чим загрожує закриття кордонів країн Європи? (20.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!