ГПУ: Чиновників Януковича не знімали з розшуку Інтерполу

У Генпрокуратурі заявляють, що Інтерпол не знімав з розшуку чиновників екс-президента Віктора Януковича.

Про це в коментарі «Українській правді» заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

«Інформація щодо припинення розшуку вказаних осіб Інтерполом не відповідає дійсності»,— заявив він.

«І Янукович, і колишній премʼєр Азаров, і колишній голова МВС Захарченко та інші 18 осіб — представників колишнього режиму, оголошені у міжнародний розшук на прохання української сторони, і досі в ньому перебувають»,— заявив Куценко.

Він пояснив, що сторінки щодо розшуку цих осіб відсутні на сайті через скарги, які подали їхні захисники до комісії з контролю за файлами Інтерполу.

«Що стосується того, що на сайті Інтерполу заблоковано файли щодо окремих розшукуваних осіб, в тому числі Януковича, Азарова, Захарченка, то це зовсім не означає, що їх знято з розшуку. Вони продовжують перебувати під червоною карткою. І можуть бути затримані у будь-який час в будь-якій країні світу»,— сказав Куценко.

«Заблокування карток на сайті Інтерполу повʼязане лише з тим, що сторона захисту вказаних осіб направила скарги до комісії з контролю за файлами Інтерполу. Подання такої скарги не зупиняє розшукові дії Інтерполу, а лише призупиняє доступ до файлу по вказаній особі на сайті»,— пояснив він.

Куценко наголосив, що працівники Інтерполу продовжують міжнародний розшук вказаних осіб і мають право їх піймати.

Він також додав, що за результатами розгляду скарги комісія з контролю за файлами приймає те чи інше рішення, що носить рекомендаційний характер, і направляє Інтерполу.

«І вже Інтерпол приймає колегіальне рішення, зупиняти чи не зупиняти розшук»,— наголосив він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!