Активісти: З сайту Інтерполу зникли запити на екс-чиновників Януковича

З офіційного сайту Інтерполу зникла інформація про міжнародний розшук чиновників часів екс-президента Віктора Януковича.

Про це заявив голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.

За його словами, з сайту знята інформація про розшук екс-премʼєра Миколи Азарова, колишньої глави Міністерства охорони здоровʼя Раїси Богатирьової, бізнесмена Сергія Курченка, екс-міністра фінансів Юрія Колобова і колишнього нардепа Юрія Іванющенка.

«Зникнення всіх цих підозрюваних з бази Інтерполу може означати тільки одне — справи екс-чиновників часів Януковича успішно зливають. Свого часу, як Шокін (генеральний прокурор Віктор Шокін — ІФ), так і Аваков (міністр внутрішніх справ Арсен Аваков — ІФ.), вже пропіарилися, що екс-чиновники часів Януковича були подані в міжнародний розшук, тепер нехай пояснять, чому вони звідти зникли»,— сказав Шабунін.

У повідомленні наголошується, що згідно з українським законодавством, якщо особи немає в базі розшуку Інтерполу, то в Україні можуть виникнути перешкоди для отримання дозволу на спеціальне досудове розслідування.

«Фактично, відсутність такого дозволу не дать довести справи до суду. Отже, і неможливо буде повернути награбоване майно Януковичів, Азарова та інших чиновників колишньої влади»,— пояснює адвокат «Центру протидії корупції» Денис Свириденко.

У повідомленні нагадується, що нещодавно зʼявилася інформація про те, що суд відмовив в екстрадиції екс-міністра фінансів Колобова, який був затриманий в Іспанії в березні минулого року.

Проте, за інформацією громадської організації, станом на сьогоднішній день під міжнародними санкціями знаходяться 18 колишніх українських високопосадовців.

«Більшість санкцій буде знято в березні, якщо Генпрокуратура не доведе причетність цих осіб до розкрадання коштів в Україні. Зараз Генпрокуратурою не завершено переважної більшості розслідувань економічних злочинів поплічників Януковича»,— відзначають в «Центрі протидії корупції».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!