"Конституційний маневр": депутати шукають спосіб відкласти голосування

До Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата щодо офіційного пояснення положення статті 155 Конституції щодо «наступної чергової сесії Верховної Ради» для визначення кінцевого строку прийняття змін до основного закону в частині децентралізації.

Про це повідомляє прес-служба Конституційного Суду.

Як ідеться в повідомленні, згідно з регламентом КСУ, конституційне подання передано на вивчення в секретаріат суду.

У свою чергу один із підписантів подання народний депутат від БПП «Солідарність» Віктор Чумак пояснив «Українській правді» зміст цього подання.

«Ми там вже скільки років живемо і вважаємо, що чергова сесія — це та яка поточна, але в Конституції є класні слова — кожна чергова сесія починається у перший вівторок лютого, перший вівторок вересня. Тобто черговими є тільки ті сесії, які в лютому і березні, а ті, які діють — треба задавати інший термін, наприклад, поточна сесія. Тут гра термінології»,— пояснив Чумак.

На запитання, чи такі дії депутатів є затягуванням прийняття змін до Конституції, народний депутат зазначив:

«Ні, це не затягування, це навпаки продовження часу на дипломатичні перемовини в рамках мінського процесу, а з іншого — це спроба не втратити певні розділи по децентралізації».

Разом з тим, Чумак зауважив, що наразі голосів щодо голосування за зміни до Конституції не вистачає.

«Точно знаю, що „Самопоміч“ не підтримує, „Батьківщина“, Ляшко не підтримує. Голосувати Народним фронтом і БПП (не вистачить голосів — ред.)… Тим більше, що в Народному фронті людей з 10 не підтримає точно і в БПП скоріш за все десь 20 людей знайдеться. А голосувати за підтримки „Відродження“ і Опоблоку — якось не коректно»,— підкреслив він.

Як відомо, 19 січня керівник Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що у парламенті немає 300 необхідних голосів народних депутатів на підтримку внесення змін до Конституції.

Як повідомлялося, у першому читанні зміни до Конституції в частині децентралізації були проголосовані 31 серпня на попередній сесії Ради. Законопроект відправили на аналіз до Конституційного суду.

Згідно з законодавством, депутати мають проголосувати отриманий з КСУ законопроект змін до Конституції 300 голосами «на наступній черговій сесії Верховної Ради».

У грудні депутати проголосували за продовження сесії, яка почалась у вересні, до 2 лютого.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!