В.Медведчук прокоментував дані соцопитування щодо падіння рівня життя українців

Лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук нагадав, що вже писав у своєму ЖЖ, що, за даними Соціологічної групи “Рейтинг”, 70% Українців вважають: країна рухається в неправильному напрямку. І такі результати опитування цілком закономірні, адже 2015-й став роком різкого падіння рівня життя в країні. Таку думку висловив В.Медведчук у своєму блозі.

В.Медведчук зазначив, що судячи з оцінок українців, можна говорити про найнижчому рівні життя з початку 1990-х років.

“Про це свідчать результати репрезентативного опитування, проведеного всесвітньо відомою американською компанією Gallup International. Оцінки існуючих життєвих стандартів різко знизилися, а очікування погіршилися. Свій нинішній рівень життя українці оцінюють у середньому на 4 бали за десятибальною шкалою”, — зазначив В. Медведчук.

Як зазначив лідер громадського руху “Український вибір”, за минулий рік в країні зменшилася кількість тих, хто “задоволений” життям, — з 27 до 17%. А ось число українців, які вважають економічну ситуацію в країні “поганий”, зросла з 62% в 2014 році до 79% в 2015-му. Причому ситуація в Україні значно гірше, ніж в інших пострадянських країнах, де проводилися такі ж опитування.

«Відповіді на питання про якість життя свідчать про те, що кількість “страждають” (suffering) українців збільшилася (36%), а “процвітаючих” (thriving) зменшилася (9%). На думку експертів Gallup, такі низькі оцінки якості життя, швидше за все, збережуться, поки в країні не буде економічної та політичної стабільності»,— повідомив В.Медведчук.

На думку В.Медведчука, розраховувати на стабільність поки не доводиться. В Україні сформувалася так звана військова економіка, при якій в продовженні військового конфлікту зацікавлені потужні сили, що наживаються на ньому. Крім того, на “агресію” влада вже звично списує всі провали в економічній і соціальній політиці, хоча найглибша криза торкнувся і ті регіони країни, де немає збройного протистояння.

«Розвал української промисловості і криза в інших галузях — це слідство не військових дій, а непрофесійної, авантюрної політики чинного уряду, повністю втратив якусь самостійність і слухняно виконує всі рекомендації МВФ та інших зарубіжних покровителів, навіть якщо ті спрямовані на руйнування української економіки і соціальної сфери»,— наголосив В.Медведчук.

В.Медведчук додав, що катастрофічна ситуація з рівнем життя українців фіксується і в дослідженнях ООН. В Організації прийшли до висновку, що переважна більшість жителів нашої країни живуть за межею бідності. Таку інформацію повідомив український телеканал “24”.

“В ООН називають цифру 80% — саме стільки українців ледве можуть дозволити собі харчування. Згідно зі стандартами ООН, за поріг бідності відносять тих людей, які в день витрачають до 5 доларів, або 105 гривень. Експерти організації підрахували, що прожитковий мінімум в Україні становить 33 гривні 50 копійок на день, або 1 долар 50 центів ”,— йдеться в повідомленні.

На думку В.Медведчука житель бідних країн Африки в середньому щодня витрачає на життя 1 долар 25 центів. Під керівництвом “євроінтеграторів” країна стрімко африканізує, причому виходить не просто на “африканський”, а на “бідно-африканський” рівень життя.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!