МОЗ: в Україні кількість смертей від грипу зросла до 46

В Україні кількість смертей від грипу зросла до 46-ти.

Про це у понеділок 19 січня повідомив заступник міністра охорони здоровʼя Роман Василишин на селекторній нараді під головуванням віце-премʼєр-міністра Геннадія Зубка, передає УНІАН.

50 бойовиків з ОРДО померло від пневмонії. Ширяться сифіліс, сухоти й «невідома хвороба»Через карантин у Херсоні, Рівному та Кіровограді призупинили навчання у школах та ВНЗ

Зокрема, за його словами, на сьогодні МОЗ зафіксував 46 підтверджених летальних випадків внаслідок захворювання на грип. Найбільше – в Одеській та Вінницькій областях.

Також у міністерстві не виключають перевищення епідпорогу захворюваності на грип до кінця тижня.

Як зазначив Василишин, захворюваність на грип в Україні продовжує зростати.

«На сьогодні рівень захворюваності складає 31,8 людини на 10 тисяч населення, і якщо захворюваність зростатиме такими ж темпами, як зараз, то до кінця поточного тижня рівень захворюваності може перевищити епідеміологічній поріг – 58 людей на 10 тисяч населення»,— сказав він.

Також Василишин зазначив, що більшість з тих, хто захворів, це дорослі люди. Однак для того, щоб перервати ланцюжок передачі хвороби до дітей, в МОЗ вважають правильним рішення про оголошення карантину в школах, сказав він.

Як повідомлялося, міністр охорони здоровʼя Олександр Квіташвілі заявляв, що в Україні станом на 15 січня підтверджених смертей від грипу – 25.

Раніше Міністерство охорони здоровʼя закликало громадян відповідально ставитися до себе та оточення у період епідемії грипу та в деталях розповіло, як розпізнати хворобу. Фахівці наголошують, що лікування грипу ефективне протягом перших двох діб з появи ознак захворювання, та закликають не займатися самолікуванням. Серед ознак грипу: різке підвищення температури понад 38 градусів, головний біль та біль у мʼязах, кашель, біль у горлі, нежить, можливі також блювота та пронос.

Щоб запобігти захворюванню, фахівці радять передусім зробити щеплення від грипу та наголошують, що вакцинуватися можна протягом усього епідемічного сезону, але тільки після обстеження лікарем у відповідній медичній установі.

Нагадаємо, що прес-служба МОЗ, посилаючись на заяву позаштатного інфекціоніста Ольги Голубовської, зазначала, що в Україні агресивний вірус грипу типу А (свинячий грип) особливо небезпечний для представників груп ризику. Цей вірус на відміну від інших здатний провокувати тяжкі вірусні пневмонії, що часто і є причиною летальності.

За її словами, особливо небезпечним грип є для представників груп ризику — це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком понад 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, на хронічні серцево-судинні захворювання або хронічні захворювання легень, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди належать професійні групи ризику — медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Також повідомлялося, що в Україні по всіх регіонах збільшуються захворювання на грип H1N1 і кількість смертей дуже велика.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!