SpaceX не вдалося успішно приземлити ракету-носій на плавучу платформу

Запуск ракети-носія Falcon 9

В неділю, 17 січня, американська приватна аерокосмічна компанія SpaceX запустила супутник для вивчення підвищення рівня моря вартістю 180 мільйонів доларів, але посадити ракету-носій Falcon 9 на плавучу платформу знову не вдалося, повідомляє агентство AFP.

Після відʼєднання першого ступеню Falcon 9, другий ступінь з супутником Jason-3 успішно продовжив політ на орбіту. Посадити перший ступінь ракети-носія на плавучу платформу не вдалося вже вчетверте.

«Перший ступінь на безпілотному кораблі, проте схоже на жорстку посадку»,— повідомила SpaceX у мережі Twitter.

First stage on target at droneship but looks like hard landing; broke landing leg. Primary mission remains nominal → https://t.co/tdni53IviI

— SpaceX (@SpaceX) 17 Січень 2016

Ракета з супутником Jason-3, який було виготовлено спільними зусиллями Франції та Сполучених Штатів, стартувала з бази ВПС США Vandenberg в Каліфорнії, о 10:42 за місцевим часом. Запуск пройшов успішно. Після відпрацювання, перший ступінь ракети-носія відділився, а другий ступінь продовжив виведення супутника на орбіту. Перший ступінь спробував сісти на плавучу платформу, проте це здійснити не вдалося. Це вже четверта невдала спроба здійснити океанську посадку Falcon 9.

Нагадаємо, 22 грудня 2015 року ракета-носій Falcon 9 вивела на навколоземну орбіту 11 супутників. Перший ступінь ракети, який відʼєднався за кілька хвилин після старту, вперше вертикально успішно сів на Землю.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!