Сербія проведе дострокові парламентські вибори

Александар Вучич

Премʼєр-міністр Сербії Александар Вучич в неділю, 17 січня, виступив за проведення в країні в 2016 році дострокових парламентських виборів. За його словами, урядові потрібен чотирирічний мандат, щоб завершити необхідні для вступу до Євросоюзу реформи. «Моє рішення — піти на виборчі дільниці. Сербія повинна заявити про те, чи хоче вона стати членом ЄС»,— заявив політик під час виступу на засіданні центрального комітету правлячої Сербської прогресивної партії (СПП).

Прем’єр Вучич хоче посилити владні позиції і стверджує, що йому необхідна повна каденція задля втілення реформ, необхідних для євроінтеграції країни.

Точну дату проведення виборів політик назвати відмовився. Проте за даними сербських ЗМІ, виборчі дільниці можуть відкритися 24 квітня, пише інформагенція dpa. Чергові парламентські вибори мали відбутися в 2018 році.

Опозиція Сербії слабка і навряд чи зможе перемогти на виборах партії правлячої коаліції, пише інформагенція AP. Однак Вучич прагне зміцнити свою владу після чуток про розкол всередині СПП. В уряді також є представники соціалістів та кількох менших груп. Політика колишнього націоналіста, а нині центриста Вучича, спрямована на євроінтеграцію, однак при цьому він зберігає тісні звʼязки із Росією.

DW.COM

У ході антикорупційного рейду в Сербії заарештовано 79 осіб

Вступ Сербії до ЄС: довгий шлях з невідомим кінцем

У понеділок у Брюсселі офіційно розпочалися перемовини щодо вступу Сербії до ЄС. Шлях буде важким і довгим, адже Белград має провести низку кардинальних реформ. Ускладнює ситуацію і питання Косова. (15.12.2015)

Сербія розпочала переговори про вступ до ЄС

Сербія розпочала переговори про вступ до Європейського Союзу. Премʼєр-міністр Сербії Александар Вучич обіцяє виконати вимоги Брюсселя до 2019. (15.12.2015)

Поділитись

Руїни соціалізму на шляху Сербії до ЄС

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1B2ra

Руїни соціалізму на шляху Сербії до ЄС

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!