Єврокомісар з міграції: криза біженців погіршується

На австрійсько-німецькому кордоні

Спроби взяти кризу біженців під контроль досі виявилися провальними, а дедалі більше країн ЄС запроваджують прикордонний контроль — ця тенденція може порушити єдність блоку. З такою заявою виступив єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Димітріс Аврамопулус у Брюсселі в четвер, 14 січня. «Ситуція погіршується»,— цитує його агенція AP. Як зазначається, після Різдва та Нового року до Греції, приміром, щоденно прибувають до чотирьох тисяч біженців.

Єврокомісар з питань міграції визнав, що заходи з подолання кризи біженців виявилися малоефективними та заявив про загрозу Шенгенській зоні. Потік біженців до Німеччини залишається високим.

За словами Аврамопулуса, у вересні торік ЄС ухвалив план про розподілення 160 тисяч біженців, що прибули до Греції та Італії. Однак в реальності менше 300 з них знайшли свої домівки в інших країнах. Також поввільно просувається прийом біженців в Туреччині. «Ці схеми не принесли очікуваних результатів»,— констатував Аврамопулос.

Проблема депортації

Єврокомісар також зазначив, що не всі біженці шукають в Європі захисту — значна частина з них намагається знайти кращу роботу, хоча й очевидно, що їхні прохання на притулок буде відхилено. Однак вислати цих біженців з ЄС — проблематична справа. Із сотень тисяч біженців, які прибули до Європи з вересня, лише менше 900 були відправлені назад. «Європа буде забезпечувати захист для тих, хто його потребує, а ті, які не мають права перебувати тут, мають бути повернуті»,— наголосив Аврамопулос.

Він також заявив про загрозу існуванню Шенгенській зоні, тому Єврокомісія у березні виступатиме із заходами щодо посилення зовнішніх кордонів. «Якщо Шенгенська зона впаде, це буде початком кінця Європейського проекту»,— застеріг єврокомісар.

Німеччина запроваджує посвідчення для біженців

Між тим Німеччина, яка робить один з найбільших внесків у прийом біженців, запроваджує для прохачів притулку спеціальні посвідчення. Відповідний закон Бундестаг схвалив в четвер, 14 січня, повідомляє Reuters. Згідно з ним, претенденти на отримання статусу біженця отримуватимуть це посвідчення одразу після прибуття, починаючи з лютого цього року. У цьому документі, крім персональних даних, вказуватимуть також відомості про стан здоровʼя, освіту, професію та копії відбитків пальців. Усі дані будуть внесені до спеціальної бази.

Ці посвідчення, на думку німецької влади, мають полегшити пошук роботи для біженців та унеможливити їх реєстрацію у кількох містах одночасно. Крім того, лише за наявності цього посвідчення біженці зможуть отримувати соціальну допомогу.

Як повідомляє у пʼятницю, 15 січня, газета Bild з посиланням на дані відомства у справах міграції та біженців, з початку року до Німеччини прибула вже понад 51 тисяча біженців. Інше видання, Frankfurter Rundschau, зазначає ще одну тенденцію — дедалі більше прохачів притулку, які прибувають до ФРН, походять з Алжиру та Марокко. Лише в грудні прибуло майже 2300 алжирців та 3000 марокканців.

DW.COM

Данські парламентарі обговорюють ініціативу конфіскації «надлишкового» майна біженців

ООН: У світі 244 мільйони біженців

Кількість біженців з 2000 року зросла на 71 мільйон осіб. Окремо на користь людей у Сирії ООН закликала надати 8 мільярдів доларів гуманітарної допомоги. (13.01.2016)

Урядова коаліція в ФРН досягла компромісу щодо депортації іноземців-злочинців

Після внесення змін у законодавство іноземців, засуджених навіть умовно, у разі скоєння серйозних провопорушень можуть депортувати з Німеччини. (12.01.2016)

Дивитись відео02:05

Поділитись

ЄС переглядає політику щодо біженців

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HHDe

ЄС переглядає політику щодо біженців

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!