Льовочкін причетний до купівлі "Укртелекому" і RosUkrEnergo – Лещенко

Олігарх Сергій Льовочкін може бути причетним до скандальної приватизації «Укртелекому» та діяльності RosUkrEnergo.

Про це йдеться в розслідуванні депутата БПП Сергія Лещенка на «Українській правді».

Йому вдалось відшукати віллу Льовочкіна на Лазуровому узбережжі Франції у місті Сен Жан Кап Ферра, фото з якої оприлюднювала дочка Льовочкіна у соцмережах.

Сусідньою віллою володіє давній партнер Льовочкіна олігарх Дмитро Фірташ.

Як виявилось, Льовочкіну належить одразу п’ять земельних ділянок, які об’єднали в одну Формальним власником вілли Льовочкіна виявилась датська компанія Glorietta Investments I APS.

Із звіту компанії стало відомо, що ніколи не декларована нерухомість у Франції обійшлась Льовочкіну, який уже більше 10 років працює виключно на держслужбі, у 40 мільйонів євро.

Компанія Glorietta Investments I APS має єдиного засновника — фірму Boutifour SA, яка зареєстрована у Люксембурзі.

У червні 2011 року, коли відбулась покупка, директорами датської компанії Glorietta Investments I APS стали дві кіпріотки — Аудріана Піас та Ксенія Георгіоу.

Паралельно тоді ж змінились директори в Boutifour SA, якими стали ще три кіпріотки — Андроула Заваллі Тевес, Іванна Сотіріоу та Амаль Сароут Ламброу.

Ці особи показали звʼязок Льовочкіна з іншими корупційними скандалами.

1) Піас та сестра Ксенія Георгіоу Георгія є директорками компанії Raga Establisment Ltd, яка раніше називалась Epic Telecom Invest Ltd. Саме ця остання компанія у 2010 році без конкурентів приватизувала «Укртелеком».

2) Сестри Георгіоу також засвітилися у «сімейному» банку Льовочкіних — «Кліринговий дім». Георгія Георгіоу є секретарем у фірмі Utelo Holdings Ltd, власність над якою підтвердила сестра Льовочкіна Юлія як одного із утримувача акцій «Клірингового дому».

3) Разом із Георгією Георгіоу у цій фірмі працює Марія Шуфтас, яка одночасно є директором фірми Oskaro Investments Ltd — єдиної фірми, власність якої визнав сам Льовочкін.

Крім того, до приватизації «Укртелекому» виявився причетний і Фірташ. Такий висновок Лещенко робить із записки щодо купівлі «Укртелекому», яку готувало для Ріната Ахметова «Бюро економічних та соціальних технологій», де Фірташ згадується у якості продавця.

Люди, на яких оформлені будинки Фірташа і Льовочкіна, показали їхній звʼязок зі скандальним газовим постачальником RosUkrEnergo.

Спочатку 50% акцій RUE були записані на компанію «Райффайзен Інвестментс», яка володіла ними в інтересах Фірташа.

Згодом частка «Райффайзен Інвестментс» була переписана на компанію Centragas, наглядову раду якої очолював Роберт Шетлер-Джонс, номінальний хазяїн будинку Фірташа в Сен Жан Кап Ферра.

Згадана Ксенія Георгіоу також була керівником кіпрської фірми Prelux Holdings Limited, яка володіла близько 25% акцій RosUkrEnergo (Prelux володіла 44% акцій австрійської компанії Centragas, яка на паритетних засадах з «Газпромом» володіла половиною акцій RosUkrEnergo).

Ще 10% Centragas досі належать компанії Grenar Enterprises, директором якої є Амаль Сароут Ламброу. Саме вона є також однією з директорів фірми Boutifour SA, яка має на балансі французьку віллу Льовочкіна.

Колегою Ламброю, секретарем у Grenar Enterprises, є згадувана Марія Шуфтас, яка керує компанією Льовочкіна Oskaro Investments Ltd.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!