У Саудівській Аравії заарештували сестру блогера Раіфа Бадаві

Самар Бадаві з донькою

Поліція Саудівської Аравії взяла під варту сестру увʼязненого саудівського блогера Раіфа Бадаві, лауреата премії ЄС «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Разом із нею, як повідомила у вівторок, 12 січня, міжнародна правозахисна організація Amnesty International (АI), до поліційного відділку доставлена її дворічна дитина. Після чотирьох годин допиту Самар Бадаві доправили до вʼязниці. У середу, 13 січня, вона постане перед судом.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International арешт Самар Бадаві називають «новим ударом по правах людини у Саудівській Аравії, що викликає тривогу».

Як вважають в AI, цей арешт повʼязаний із роллю жінки в організації сторінки у Twitter, метою якої стала боротьба за звільнення її чоловіка. Правозахисник Валід Абулхаір влітку 2014 року був засуджений на 15 років позбавлення волі і нині перебуває в одній вʼязниці з Раіфом Бадаві.

Арешт Самар Бадаві — це «новий удар по правах людини у Саудівській Аравії, що викликає тривогу, який свідчить про жорстку рішучість уряду продовжувати свою нещадну кампанію залякування правозахисників, щоб примусити їх мовчати»,— наголосив Філіп Лютер, директор програм AI на Близькому Сході та в Північній Африці. Amnesty International закликала владу у Саудівській Аравії негайно звільнити Самар Бадаві.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!