Кібератаку на "Прикарпаттяобленерго" розслідує міністерство внутрішньої безпеки США

У міністерстві внутрішньої безпеки США вважають, що вірус BlackEnergy вочевидь заразив українську систему через перекодований файл Microsoft Word.

Міністерство внутрішньої безпеки США у вівторок, 12 січня, заявило про допомогу відповідним українським держструктурам у розслідуванні кібератак на енергомережі «Прикарпаттяобленерго», повідомляє інформагенція Reuters.

На думку представників відомства, вірус BlackEnergy вочевидь заразив українську систему через перекодований файл Microsoft Word.

У міністерстві вважають код BlackEnergy подібним до шкідливого коду, який виявили у 2014 році в американській системі, що використовується для управління важливими інфраструктурними обʼєктами в США. Утім, про успішні атаки, які би призводили до збоїв в американській системі енергопостачання, невідомо.

Кібератаки, що сталися у грудні 2015 року, призвели до знеструмлення домогосподарств 80 тисяч споживачів електроенергії. Експерти називають 23 грудня першою відомою в історії кібератакою на енергомережі. Американська компанія з аналізу шпигунства iSight Partners поклала відповідальність за атаки на російську хакерську групу Sandworm. Sandworm відповідальна також за кібератаки на українських урядовців та ЗМІ, а також деякі країни ЄС та НАТО, включно із США.

Раніше американська напівурядова аналітична група Electricity Information Sharing and Analysis Center (E-ISAC), котра спеціалізується на захисті енергомереж у Північній Америці, закликала своїх членів краще запроваджувати багатоступеневий захист енергомереж від потенційних кібератак, наголошуючи на тому, що інцидент з «Прикарпаттяобленерго», схоже, став результатом «координованих зусиль зловмисників». E-ISAC підготувала з цього приводу конфіденційний звіт і продовжує розслідування інциденту в співпраці з урядом США.

Міністерство внутрішньої безпеки США було створене у 2002 році після терактів 11 вересня з метою запобігання тероризму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!