Нідерланди розпочали головування в Європейському Союзі

Прем

З 1 січня 2016 року Нідерланди в порядку ротації перебрали головування в Європейському Союзі. Кожні шість місяців інша країна-член ЄС головує в Євросоюзі — організовує зустрічі на високому рівні та виступає в ролі посередника між 28 країнами блоку та Європарламентом щодо законодавчих ініцітив.

В якості пріоритетних під час головування в уряді Нідерландів назвали питання міграції та міжнародної безпеки. А також попередили про загрозу «поділу» Євросоюзу.

Як зазначив уряд Нідерландів, який очолює Марк Рютте, у спеціальній доповіді про стан Євросоюзу з нагоди початку головування, на «ЄС чекають серйозні випробування», цитує агентство dpa. Приплив біженців до Європи, загрози терактів та геополітичні проблеми на Cході — все це створює труднощі для ЄС. В уряді Нідерландів навіть вважають, що існує «загроза поділу» всередині Євросоюзу. Уряд Нідерландів назвав пріоритетами свого головування в ЄС питання міграції та міжнародної безпеки, інновацій та створення робочих місць, а також зважену фінансову політику.

Під час свого нещодавнього візиту до Гааги верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Федеріка Могеріні також визнала, що попереду багато роботи. «Нідерландам доведеться впоратися з непростими шістьма місяцями, які в нас попереду»,— цитує слова Могеріні dpa.

Нідерланди вже 11 разів в своїй історії головували в ЄС.

Поділитись

Криза біженців: 5 ключових завдань ЄС у 2016-му (25.12.2015)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HTqZ

Криза біженців: 5 ключових завдань ЄС у 2016-му (25.12.2015)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!